Важлива історична знахідка: у Чернівецькому архіві виявили документи про події 1941 року на Буковині

Пошук
UA EN

Важлива історична знахідка: у Чернівецькому архіві виявили документи про події 1941 року на Буковині

Поділись новиною:

Працівники Чернівецького обласного архіву виявили додаткові документи про події 1941 року на Буковині. Знахідка містить свідчення про повстання буковинців у період після самого початку Другої світової війни на території України.

Про це на брифінгу розповів директор Державного архіву Чернівецької області Микола Рубанець, передають репортери С4.

За його словами, виявленні свідчення є безпрецедентною подією для історії України. Зокрема, були виявленні та оприлюднені документи щодо проголошення відновлення Української державності у період червня-липня 1941 року.

Виявлення цих документів є важливим історичною знахідкою, яка дає нові уявлення про події на Буковині. Документи засвідчують, що буковинці прагнули відновити свою державність і боролися за свою незалежність.

«Документи вказують також на те, що широкомасштабного розміру повстання вже набуло 28 числа. Очевидно, це такий подарунок ОУН-івців радянській владі, яка хотіла провести ряд святкувань на Буковини з метою мобілізації населення», – каже Микола Рубанець.

Працівники обласного архіву планують опублікувати виявлені документи у наукових виданнях та зробити їх доступними для широкого загалу.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у сквері Дня вишиванки краєзнавці знайшли старовинні монети австрійських часів.

Читайте також:

Депутат і бойовий медик з Буковини заявив про порушення його прав командиром Чернівецької ТрО: що відбувається
Бойовий медик 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Артем Жук заявив про порушення його прав та свобод з боку командира бригади полковника Андрія Цісака. Військовий каже, що командування...
АТ «Чернівцігаз» перейшло під контроль держави: що це означає для буковинців
Під управління Групи Нафтогаз перейшли ще три облагази. Йдеться про АТ «Рівнегаз», АТ «Запоріжгаз» та АТ «Чернівцігаз». Про це пише С4 з посиланням на пресслужбу комапнії. Таким чином, зага...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано