Важлива історична знахідка: у Чернівецькому архіві виявили документи про події 1941 року на Буковині

Пошук
UA EN

Важлива історична знахідка: у Чернівецькому архіві виявили документи про події 1941 року на Буковині

Поділись новиною:

Працівники Чернівецького обласного архіву виявили додаткові документи про події 1941 року на Буковині. Знахідка містить свідчення про повстання буковинців у період після самого початку Другої світової війни на території України.

Про це на брифінгу розповів директор Державного архіву Чернівецької області Микола Рубанець, передають репортери С4.

За його словами, виявленні свідчення є безпрецедентною подією для історії України. Зокрема, були виявленні та оприлюднені документи щодо проголошення відновлення Української державності у період червня-липня 1941 року.

Виявлення цих документів є важливим історичною знахідкою, яка дає нові уявлення про події на Буковині. Документи засвідчують, що буковинці прагнули відновити свою державність і боролися за свою незалежність.

«Документи вказують також на те, що широкомасштабного розміру повстання вже набуло 28 числа. Очевидно, це такий подарунок ОУН-івців радянській владі, яка хотіла провести ряд святкувань на Буковини з метою мобілізації населення», – каже Микола Рубанець.

Працівники обласного архіву планують опублікувати виявлені документи у наукових виданнях та зробити їх доступними для широкого загалу.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у сквері Дня вишиванки краєзнавці знайшли старовинні монети австрійських часів.

Читайте також:

У Чернівецькому університеті розглядають можливість розпочати навчальний рік у серпні: в чому причина
У Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича навчальний рік може розпочатися у серпні. Про це в ефірі програми «Що коїться» на каналі С4 сказав декан економічного факультету і пе...
Співак гурту «ТНМК» Фоззі презентував у Чернівцях свої нові книги (фото)
Зустріч із музикантом і письменником, учасником гурту «Танок на Майдані Конґо» Олександром Фоззі Сидоренком відбулася в медіацентрі «Belle Vue». На презентації він розповів про свій новий роман «Хеві...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано