Сезон первоцвітів: чому не можна зривати рослини і яке покарання чекає буковинців

Пошук
UA EN

Сезон первоцвітів: чому не можна зривати рослини і яке покарання чекає буковинців

Поділись новиною:

З настанням весни на лісових галявинах починають з’являтися первоцвіти. Більшість цих рослин занесені до Червоної книги України – вони перебувають на межі зникнення, тож зривати квіти заборонено.

Про це повідомляє С4 з посиланням на громадську організацію «Лісові ініціативи і суспільство».

Зокрема, до Червоної книги належать Підсніжник білосніжний, Шафран Гейфелів, Сон великий, Білоцвіт звичайний, Рябчик шаховий, Цибуля ведмежа та інші квіти, які зростають переважно на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду та перебувають на межі зникнення.

Зірвані або вирвані з цибулиною первоцвіти – це нищівна шкода природі:

рослини втрачають можливість утворити насіння і дати нове покоління в майбутньому. А вирвані квіти з цибулиною взагалі призводять до їх повного знищення.

первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникнуть метелики, бджоли, джмелі та інших комашки, які ласують їх нектаром та захищають ліс від шкідників. 

У організації закликають, якщо побачите на галявині ці рідкісні ранньоквітучі рослини, не зривайте їх, а краще зробіть фото на згадку. Також варто утриматись від купівлі первоцвітів – купуючи маленький букетик, ви формуєте попит та підтримуєте злочинний бізнес.

За знищення або незаконне вилучення ранньоквітучих рослин з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка може тягнути за собою й кримінальну відповідальність.

Згідно чинного законодавства, знищуючи рідкісні та зникаючі види рослин, громадяни порушують закони України «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону книгу України» та несуть відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення:

  • cтаття 90 КУпАП за порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України штраф від 340 грн. до 850 грн.
  • статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 грн. до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
  • за ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу (ч.2 ст.88-1 КУпАП).
  • відповідно до Постанови КМУ від 07.11.2012 року №1030 відшкодовуються компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання) за кожну зірвану рослину в розмірі від 49 до 62 гривень.

Раніше ми писали про те, що на Буковині фахівці філії «Сокирянське лісове господарство» розпочався моніторинг оселищ первоцвітів, занесених до Червоної книги України.

Читайте також:

На Миколайчук OPEN завітав актор Вігго Мортенсен, який представив роботу «Мертві не завдають болю» (фоторепортаж)
Він зіграв не лише головну роль, а й виступив режисером, сценаристом і композитором стрічки. У фільмі Вігго Мортенсен хотів розповісти про долю звичайних жінок, які чекають на своїх чоловіків, братів...
У рамках фестивалю «Миколайчук Open» в Чернівцях відбулася творча зустріч із Ларисою Кадочниковою (фото)
Розмова з музою фестивалю, видатною акторкою Ларисою Кадочниковою про її творчість та співпрацю з легендами кіно відбулася в Центрі імені Івана Миколайчука. «Я все життя спостерігала за Іваном, то...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано