Щодня опівдні з вежі Ратуші сурмач грає «Марічку»: що відомо про цю чернівецьку традицію

Пошук
UA EN

Щодня опівдні з вежі Ратуші сурмач грає «Марічку»: що відомо про цю чернівецьку традицію

Культура
16.06
14:14

Поділись новиною:

Щодня опівдні на вежі чернівецької Ратуші сурмач у народному гуцульському костюмі на всі чотири сторони світу грає уривок із мелодійної пісні «Марічка» (слова Михайла ткача, музика Степана Сабадаша).

Ця славна чернівецька традиція була започаткована у 2004 році. Відтоді сурмач кожного дня долає 126 сходинок на вежу ратуші. Він стає там, де раніше працівники магістрату інформували громадян про події у світі трьома мовами, і розпочинає церемонію. Кожного дня, незалежно від погоди, сурмач грає «Марічку» й повідомляє чернівчанам та гостям міста, що настав полудень.

Цей ритуал став однією з туристичних родзинок Чернівців, часто мандрівники спеціально намагаються опинитися на Центральній площі о 12:00, аби почути сурмача. А пісня «Марічка» вже стала своєрідним пісенним символом столиці Буковини.

З настанням війни до «Марічки» додався ще й гімн України, а виконавши фрагменти цих творів сурмач, а нині це артист обласної філармонії Микола Блищук, спускається до туристів, і залюбки з ними фотографується.

Фото: Тарас Піц

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

У Міноборони роз’яснили, що зміниться для військовозобов’язаних громадян після 16 липня
У вівторок, 16 липня, закінчується відведений законом час для оновлення військово-облікових даних. Їх до цього часу мали оновити військовозобов’язані, резервісти та призовники у ТЦК та СП, ЦНАП або в...
Війна
16.07
13:48
У Чернівцях та Коровії планують перейменувати понад пів сотні вулиць: перелік
У Чернівцях та Коровії планують перейменувати понад шість десятків вулиць і провулків. Для цього мешканців громади закликали долучитися до публічної консультації. Про це пише С4 з посиланням на Че...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано