Ожеледиця в Чернівцях: кількість травм зросла майже на 40%

Пошук
UA EN

Ожеледиця в Чернівцях: кількість травм зросла майже на 40%

08.01
17:44

Поділись новиною:

У Чернівцях через ожеледицю зросла кількість звернень до травмпунктів. За останні дні лікарі Центральної міської клінічної лікарні фіксують майже дворазове збільшення пацієнтів із забиттями, вивихами та переломами. Найчастіше люди травмуються, падаючи на слизьких тротуарах, не встигаючи згрупуватися.

Про це журналісти С4 повідомляють у сюжеті.

Слизькі тротуари стали основною причиною травмувань у місті. Медики зазначають, що найнебезпечнішими є падіння на витягнуті руки або спину — саме вони часто призводять до складних переломів, які потребують стаціонарного лікування.

У травмпункті Центральної міської клінічної лікарні повідомляють: характер травм типовий для такої погоди — переважно ушкодження верхніх та нижніх кінцівок.

«В результаті ожеледиці у нас побільшило травм відсотків на 40, просто змінився характер травми. Більше зараз звертаються з травмами верхніх та нижніх кінцівок, переважно переломи кісток гомілок, передпліччя в типових місцях. Загалом більшість людей обходяться у нас амбулаторним прийомом, накладанням гіпса, рентген-контролем і подальшим введенням і спостереженням травматологом поліклініці або лікарями нашого відділення», — каже лікар-ортопед-травматолог КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Володимир Іваніщак.

Водночас медики наголошують: найуразливішими залишаються люди похилого віку.

«Людям не треба доводити до процесу падіння через те, що падіння — це переважно люди похилого віку, які не зможуть згрупуватися або не зможуть, навіть якщо вони спробують це зробити, в них переважно нічого не виходить. Тому треба уникати падіння, а не чекати, не боротися вже з самим падінням», — зазначає Володимир Іваніщак.

Натомість серед дітей зростання травматизму не фіксують. У міській дитячій клінічній лікарні з початку року не було жодного звернення через вуличні падіння.

«Травматизм дитячий – це більше про літо. Коли активні види спорту, коли діти бігають, а діти ж вони нижчі ростом і в них центр тяжіння до землі якось зміщений. Тобто, вони, по-перше, кісточки м’якші. Вони дуже рідко щось ламають», — пояснює генеральний директор КНП «Міська дитяча клінічна лікарня» Дмитро Білоус.

Попри збільшення кількості травм, ожеледиця суттєво не вплинула на роботу екстреної медичної допомоги. В Чернівецькому обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф повідомляють, що з початку року зафіксували лише поодинокі виклики через падіння на вулиці. Медики припускають: більшість постраждалих дістаються до травмпунктів самостійно.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

Україна повернула з російського полону 185 захисників та одного цивільного
У п’ятницю, 5 червня, відбувся черговий обмін військовополоненими між Україною та росією. Додому вдалося повернути 185 захисників та одного цивільного. Про це повідомив Президент України Володимир...
Війна
05.06
14:35
У Чернівцях вшанували пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України
На Центральній площі міста встановили інформаційні банери з фотографіями українських дітей, які загинули внаслідок війни. Також там розмістили символічного янгола, на якого почепили дзвіночки — як си...
Війна
04.06
14:00
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано