На Буковині вперше за 10 років зафіксували спалах кашлюку: де найбільше хворих

Пошук
UA EN

На Буковині вперше за 10 років зафіксували спалах кашлюку: де найбільше хворих

Здоров'я
17.04
11:48

Поділись новиною:

У Чернівецькій області зафіксували 100 випадків кашлюку. Цей показник є найвищим за останні 10 років. Зростання захворюваності спостерігається епідеміологами з листопада 2023 року. Найбільше недужих реєструють у Вижницькому та Чернівецькому районах.

Про це С4 повідомили у Чернівецькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

На кашлюк найбільше хворіють діти, особливо він небезпечний для немовлят. Інкубаційний період кашлюку від 2 до 14 днів після інфікування. Перші симптоми такі ж, як і в ГРВІ.

«Нежить, підвищена температура, кашель, який переростає в судомний кашель, і може бути при вдиху навіть зупинка дихання. Цю хворобу надзвичайно важко лікувати, кашель утримується до двох місяців. Зазвичай для малюків це стаціонарне лікування до двох місяців, а далі ще вдома доліковуються, антибіотики приймають», — розповідає лікарка-імунолог КНП «Міська дитяча поліклініка» м. Чернівці Аліна Дашкевич.

У Чернівецькій області цьогоріч станом на 16 квітня зафіксували 100 випадків кашлюку. За аналогічний період торік на Буковині не виявили жодного випадку.

«Цей показник є найвищим за останні 10 років. Епідемічна ситуація є небезпечною і щомісячно з листопада 2023 року відбувається зростання захворюваності. Серед районів області найвищі показники захворюваності кашлюком реєструється у Вижницькому та Чернівецькому районах», — каже лікар-епідеміолог, завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб Юрій Падурару.

Цьогоріч у Чернівецькій міській дитячій поліклініці від кашлюку щепили 1500 дітей, це 24% від загальної кількості, які перебувають на обліку.

«Національний календар щеплень включає триразову вакцинацію від кашлюка. Це у 2, 4, 6 і в 18 місяців ми закінчуємо вакцинацію від кашлюку. Уже працюю з вакцинацією 20 років і жодного ускладнення після вакцинації я не бачила», — говорить Аліна Дашкевич.

На Буковині за січень та лютий 2024 року від кашлюку вакцинували 3486 дітей. Найбільше щепили в Чернівецькому та Дністровському районах.

«Основними причинами зростання захворюваності на кашлюк є те, що за останні роки, особливо у 2020, 2021 та 2022 роках, коли тривала пандемія COVID-19, охоплення щеплення проти кашлюку було незадовільним, значна кількість дітей недотримала планових профілактичних щеплень і відбулося накопичення великої кількості незахищених дітей від кашлюку», — додає Юрій Падурару.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що від початку 2024 року в Чернівецькій області зафіксували дев’ять випадків хвороби Лайма, один із яких виявили в дитини.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

У міській раді розповіли про важливу процедуру, необхідну для отримання компенсації за збитки під час атаки
Для того, щоб отримати компенсацію за пошкоджене під час російської атаки приміщення, необхідно спершу зафіксувати ці збитки. Цим займається спеціальна комісія. Відповідне роз’яснення надали у деп...
Війна
13.07
16:12
Наслідки російської атаки по Чернівцях (фото)
Розтрощені шибки, пошкоджені будинки, нежитлові приміщення, автівки, гаражі та магазини — такими є наслідки російської атаки по Чернівцях. Станом на зараз підтверджена загибель двох людей: 26-річн...
Війна
12.07
17:05
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано