«Місць для поховання вистачить»: мер Роман Клічук розповів, як у Чернівцях планують розширювати кладовища

Пошук
UA EN

«Місць для поховання вистачить»: мер Роман Клічук розповів, як у Чернівцях планують розширювати кладовища

Поділись новиною:

Чернівецький міський голова Роман Клічук каже, що місць для поховання в місті вистачає. Водночас міська рада працює над розширенням кладовищ.

Про це Роман Клічук розповів під час щомісячної пресконференції 6 червня, пише С4.

За його словами, у Чернівцях планують збільшувати розміри цвинтарів у Садгірському районі та в Годилові. Робити це планують, викупаючи паї у людей, які розташовані поблизу кладовищ.

«На сьогодні тривають перемовини з власниками паїв, щоби вони погодились добровільно. Якщо ні, то так як і в попередні роки, ми будемо звертатися до суду і прийматимемо рішення про викуп», – зазначив мер міста і додав, що цей процес може бути досить тривалим.

Разом з тим Роман Клічук запевнив, що місць для поховання щонайменше на рік наразі є. Зокрема, чернівчани можуть замовити послугу кремації або підпоховання. Таке можливо на кладовищі, що на вулиці Зеленій.

«Це історично сформована територія, тому змінити її межі ми не можемо. Поховань тут досить багато. На сьогодні ми, в основному, здійснюємо тільки підпоховання в родинні гробівці, або до могил родичів при наявності оригінальних документів», – сказала у коментарі журналістам С4 директорка КП «Історико-культурний заповідник “Кладовище по вул. Зеленій”» Анжела Ніколаєва.

Раніше була можливість орендувати ділянку для поховання, та наразі вільних місць немає. Для того, щоб мінімізувати кількість зайнятих ділянок, на кладовищі можна поховати прах людини. За словами Ніколаєвої, кількість таких поховань щороку збільшується.

«Досить часто привозять з-за кордону прах, ми їх захоронюємо в родинні гробівці або ж в існуючу могилу. Зараз місто співпрацює співпраця з Київським крематорієм, де замовляють цю послугу. У Києві померлого кремують, а вже до нас привозять урну з прахом», – додає Анжела Ніколаєва.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що на центральному кладовищі Чернівців встановили вказівники для орієнтації між секторами.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

На Миколайчук OPEN завітав актор Вігго Мортенсен, який представив роботу «Мертві не завдають болю» (фоторепортаж)
Він зіграв не лише головну роль, а й виступив режисером, сценаристом і композитором стрічки. У фільмі Вігго Мортенсен хотів розповісти про долю звичайних жінок, які чекають на своїх чоловіків, братів...
У рамках фестивалю «Миколайчук Open» в Чернівцях відбулася творча зустріч із Ларисою Кадочниковою (фото)
Розмова з музою фестивалю, видатною акторкою Ларисою Кадочниковою про її творчість та співпрацю з легендами кіно відбулася в Центрі імені Івана Миколайчука. «Я все життя спостерігала за Іваном, то...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано