Тримають економічний фронт: як працюють ІТ-компанії в Чернівцях

Пошук
UA EN

Тримають економічний фронт: як працюють ІТ-компанії в Чернівцях

Поділись новиною:

Українські ІТ-компанії, які працюють переважно на експорт, мали найбільше можливостей переїхати за кордон та працювати в безпеці. Втім, вони залишилася в Україні. Більше того, IT-індустрія виявилася однією з найбільш економічно стабільних під час повномасштабного вторгнення. Проте війна все ж таки змусила багатьох програмістів покинути власні домівки і перенести свій бізнес до Західної України. Одна з областей – це Чернівецька. За словами виконавчого директора Асоціації “IT Ukraine” Костянтина Васюка, для регіона це означає збагачення бізнес-середовища, концентрація талантів і відповідно – економічні чинники, адже переїхавши компанії створюють додаткові робочі місця, підтримують економіку, сплачують податки та витрачають кошти в Чернівецькій області, відвідуючи магазини та подорожуючи по місцевим туристичним локаціям.

Голова правління чернівецького ІТ-кластеру “Chernivtsi IT Community” Дмитро Шкільнюк, в свою чергу, додає, – до повномасштабного вторгнення готувалися заздалегідь й саме завдяки комунікації між компаніями змогли витримати перші дні суцільної невизначеності та повернутися до роботи майже одразу. Ще до 24-го лютого багато компаній, аналізуючи інформацію, яка надходила від західних партнерів, замовили готелі та офіси, зокрема й в Чернівцях. Так, в місто ще в четвер, 24-го лютого, приїхало 5 потужних компаній, а в понеділок всі приступили до роботи.

Українське ком’юнеті фахівців з ІТ-індустрії — об’єдналися, як ніколи раніше й з початком повномасштабного вторгнення поставили перед собою спільну мету — тримати економічний фронт країни разом. Саме ІТ-галузь протягом 5 місяців продовжує заводити в країну валютну виручку. Крім того, ІТ-середовище є одним з найактивніших серед тих, хто постійно донатить на підтримку ЗСУ. Так, за 5 місяців активної фази війни встигли виділити на це понад мільярд доларів.

Виконавчий директор Асоціації “IT Ukraine” Костянтин Васюк розповідає: “Цього тижня Асоціація разом з Андрієм Хливнюком запустили потужну компанію ,мета якої зібрати 20 мільйонів на закупівлю українських дронів.

Завдяки злагодженій роботі та маючи план – ІТ-галузь в такі складні для економіки часи має змогу не лише допомагати армії, а й активно розвиватися. Галузь, між іншим, змогла відновитися на 95%.

“Згідно інформації, яку нам надає Національний банк України, за 5 місяців 2022 року ми заробили більше, ніж за 6 місяців 2021 року, не дивлячись на такі складні умови. Світ змінюється, бізнеса потребують різних трансформацій і, звичайно, якість, яку ми даємо. Від нас Захід отримує крутий сервіс і це дозволяє нам рости. Навіть при таких умовах, як COVID, війна, українське ІТ — росте”, – зазначає голова правління чернівецького ІТ-кластеру.

Втім, ІТ-фахівці не лише тримають економічний фронт нашої країни, а й створили потужну кіберармію, адже ключова зброя сучасної війни – це дані та технології. Тож тут знання та досвід програмістів грає не аби яку роль в нашій спільній перемозі.

За даними Асоціації “IT Ukraine”, близько 6% програмістів пішли добровольцами на передову й служать в лавах ЗСУ, 10-15% доєдналися до кіберармії і решта фахівців працюють над різноманітними проєктами, які й дозволяють підтримувати економіку країни.

ІТ-фахівці, які не покинули країну та залишилися працювати вдома, дають між іншим, й унікальну можливість західним регіонам стати гаванню для ІТ-середовища. Привабливою в цьому аспекті для програмістів є, зокрема й Буковина, адже природні умови та розміщення — грають лише на руку. Дмитро Шкільнюк каже, айтішники, які переїхали до Чернівців, вже встигли оцінити унікальну архітектуру міста, а також вивчити територію навколо, мова йде про річку Дністер і про мальовничі Буковинські Карпати.

Очільник чернівецького ІТ-кластеру Дмитро Шкільнюк, між іншим, має надію, що потужні програмісти адаптуються у Чернівцях й залишаться тут навіть після перемоги, адже активно ІТ-галузь постійно потребують кваліфікованих кадрів. Для вирішення цієї проблеми чернівецький ІТ-кластер також активно співпрацює з ЧНУ ім. Федьковича, задля того аби молоді спеціалісти не покидали місто й працювали вдома. В Чернівецькому національному університеті свою відповідальність також розуміють й активно готують не лише програмістів, а й суміжні професії. За словами декана економічного факультету Руслана Білоскурського, наразі навчальний заклад готує близько тисячі програмістів, а також все більшу популярність отримують дотичні професії: бізнес-аналітики, проєктні менеджери, HR-фахівці та інші.

Тож бачимо, місця в ІТ-індустрії, яка активно розвивається вистачить всім! Втім, інформаційна галузь чекає вмотивованих людей, готових видавати результат і плідно працювати!

Авторка: Олена Крячко

Читайте також:

У Чернівцях відкрили перше в місті амбулаторне відділення гемодіалізу (фото)
У четвер, 8 травня, у Чернівцях відкрили перше амбулаторне відділення гемодіалізу. Воно запрацювало на базі міської поліклініки №2. Про це пише С4. Нове приміщення облаштували на тр...
В Україні відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
У четвер, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Символом памʼяті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі,...
Війна
08.05
09:01
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано