«Захист України» по-новому: як у школах Буковини будуть викладати предмет та скільки коштів для цього виділили
«Захист України» по-новому: як у школах Буковини будуть викладати предмет та скільки коштів для цього виділили
Швидкі новини
«Захист України» по-новому: як у школах Буковини будуть викладати предмет та скільки коштів для цього виділили
Уже цьогоріч у школах Чернівецької області почнуть викладати оновлений предмет «Захист України». На реалізацію проєкту з держбюджету Буковина отримала 69 мільйонів гривень, з яких 4 мільйони направлять на підвищення кваліфікації вчителям. Решту спрямують на закупівлю обладнання, навчальних матеріалів.
Про це С4 розповіла директорка департаменту освіти й науки Чернівецької обласної військової адміністрації Оксана Сакрієр
З початком російської агресії Міністерство освіти України розробило та впровадило предмет «Захист Вітчизни». А у 2020 році дисципліну перейменували на «Захист України». Цьогоріч з нового навчального року, згідно із постановою Кабінету Міністрів, до програми уроку внесли зміни.
Старшокласникам планують викладати управління дронами, протидію інформаційній війні, захист цивільного населення, навички з тактичної медицини, першої домедичної допомоги та першої допомоги в умовах бою. Зміни в освітньому процесі впроваджують і на Буковині.
«У кожній територіальній громаді має бути осередок, який буде прив’язаний до академічного ліцею: це старша і профільна школа. Кожна територіальна громада, у тому числі й Чернівці, визначають потенційні заклади, на яких може бути цей осередок. Облаштовуватимуть осередок вони за рахунок субвенції, зокрема закуплять обладнання, яке необхідне для проведення уроків», – зазначила Сакрієр.
Заклади, які претендують на створення осередку, повинні мати відповідне укриття, харчоблок, шість класних приміщень для проведення уроків та можливість підвозу дітей із сусідніх шкіл. В осередку викладання уроку «Захист України» може бути від 90 до 2 тисяч дітей.
У Чернівецькій громаді закладів, які відповідають таким запитам, є два: військово-спортивний ліцей та філософсько-правовий ліцей №2. В міському управлінні освіти кажуть, що обирали їх відповідно до того, де є можливість облаштувати такі класи, оскільки не кожен заклад здатний забезпечити таку кількість приміщень.
На кожну сферу предмета «Захист України» буде свій спеціаліст у конкретній галузі. Згідно з новими вимогами, предмет розділять на шість блоків і замість щотижневих занять дисципліну викладатимуть раз на місяць увесь навчальний день. Вчитимуть предмет хлопці і дівчата 10–11 класів.
«Передбачено і наявність інтерактивного тиру, і класу операторів дронів, класу першої домедичної допомоги, класу мінної безпеки, проведення тактичної підготовки учнів для ведення військових дій в умовах міста або польових умовах, і, відповідно, приміщень для перебування самих викладачів», – говорить директор Чернівецького філософсько-правового ліцею №2 Андрій Сігітов.
З наступного тижня експертна група Чернівецької ОВА серед заявок на створення осередку для викладання уроку «Захист України» обиратиме заклади, які відповідають вимогам Міністерства освіти.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Чернівцях провели перевірки шкіл до початку нового навчального року.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами