Як працює система радіоелектронної боротьби «БАБАЙ»: інтерв’ю

Пошук
UA EN

Як працює система радіоелектронної боротьби «БАБАЙ»: інтерв’ю

Війна
21.03
17:51

Поділись новиною:

Українська компанія-виробник систем радіоелектронної боротьби «Бабай» має успішний досвід співпраці з військовими. Попитом вона користується завдяки своїй спеціалізації в розробці та постачанні передових систем РЕБ, що мають низку переваг.

Про те як працює їхня система РЕБ «Бабай» — читайте далі в інтерв’ю. З міркувань безпеки імена учасників цієї розмови не розголошуються.

Фото: babai.com.ua

Чи повністю автоматизована РЕБ система «Бабай» та який алгоритм роботи в цього пристрою?

«Ця система може працювати в ручному та автоматичному режимі. Оператор може вибирати які частоти потрібно приглушувати. В автоматичному режимі пристрій сканує ефір і звіряє їх із відомим сигнатурами. Якщо відбувається збіг, пристрій вмикає ті чи інші модулі, залежно від збереженого сценарію».

Які особливості (РЕБ систем — ред.) «Бабай» забезпечують ефективне виявлення новітніх моделей БпЛА, особливо тих, що працюють на нестандартних частотах?

«Пристрій може сканувати ефір від 150 до 6000 МГц, залежно від потужності передавача БпЛА, може розпізнавати їх на різних відстанях. Ми аналізуємо спектр і звіряємо набір частот із заданими сигнатурами, які можна додавати».

Чи адаптована система до таких загроз як дрони з покращеними технологіями захисту від РЕБ?

«Більшість подібних технологій захисту зводяться до використання багатоканальних систем зв’язку. Проте, за правильної конфігурації, наша РЕБ-система оснащується модулями, здатними перекрити весь спектр частот керування, що використовуються дроном. Це дозволяє ефективно придушити сигнали на всіх каналах одночасно та нейтралізувати загрозу».

Чи є обмеження щодо використання системи в умовах підвищеної вологості або під час дощу, враховуючи обмежений захист від води? Чи є інші обмеження, які слід врахувати користувачам?

«Пристрій має обмежений захист від вологи — не використовується під відкритим дощем».

Скільки варіацій комплектації має «Бабай»? Які вони та на що впливають при використанні?

«Наразі ми пропонуємо РЕБ-систему «Бабай» у трьох варіантах комплектації — на 4,5 або 6 каналів. Вони відрізняються кількістю активних модулів і здатні працювати в діапазоні від 200 МГц до 5800 МГц. На фінальному етапі розробки перебувають два додаткові пристрої — міні-РЕБ «Жук» на 2 канали (2.4 та 5.8 ГГц) та аналізатор частот ПЕС. У поєднанні ці пристрої також можуть працювати в автоматичному режимі: ПЕС аналізує ефір, і при виявленні загрози активує міні-РЕБ «Жук» для відповідного приглушення. Крім того, міні-РЕБи «Жук» можна об’єднувати в каскадну систему для приглушення широкого спектру частот».

Розкажіть про вашу команду, скільки людей зараз працюють над розробками та виробництвом РЕБ?

«Над проєктом працює команда з десяти професіоналів — інженери, які займаються розробкою та тестуванням системи, а також фахівці з проєктного менеджменту і просування, що допомагають інтегрувати нашу РЕБ-систему у війська та гарантувати її ефективну роботу в реальних умовах».

Із чого починалася ваша робота над РЕБ та як змінилися ваші технології із часом?

«Був запит від військових на РЕБ, який ефективно використовує батарею та міг працювати без втручання оператора. Ми реалізували можливість дистанційного вмикання та вимикання модулів. Щоб керування всіма можливостями системи було простим і зручним, ми створили інтуїтивний вебінтерфейс. У кілька кліків через Wi-Fi ви можете активувати або деактивувати модулі, налаштовувати частоти та ширину приглушення для кожного з них — і це лише частина можливостей, які відкриває наш інтерфейс».

Які найбільші виклики у вас виникають сьогодні?

«Наразі викликом для нас є донесення інноваційності нашої розробки, бо часто військові не вірять, що таке може працювати. Крім того, ми вже працюємо над масштабуванням виробництва, що дозволить нам оперативно забезпечувати замовлення від військових частин і швидко реагувати на потреби фронту».

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

У Чорториї вшанували пам’ять Івана Миколайчука в його день народження (фото)
Уже традиційно 15 червня, у день народження Івана Миколайчука, у його рідному селі Чортория збираються шанувальники й митці, щоб вшанувати пам’ять видатного буковинського актора, сценариста й режисер...
У Чернівцях відбулося відкриття фестивалю глядацького кіно Миколайчук OPEN (фото)
У суботу, 14 червня, у Культурно-мистецькому центрі ім. Івана Миколайчука, відбулося відкриття четвертого фестивалю Миколайчук OPEN, який триватиме у Чернівцях до 21 червня. Продюсер фестивалю...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано