Художник Анатолій Федірко завершив роботу над вітражами для головної синагоги Буковини (фоторепортаж)

Пошук
UA EN

Художник Анатолій Федірко завершив роботу над вітражами для головної синагоги Буковини (фоторепортаж)

Культура
10.04
13:21

Поділись новиною:

Чернівецький митець Анатолій Федірко виготовив вітражі для головної синагоги Буковини, якій понад сто років. Робота тривала понад два роки.

Перший і найскладніший ярус художник завершив саме перед початком війни. Це два великі круглі вітражі, кожний діаметром майже два метри. Вони називаються “12 колін Ізраїлю” і символізують племена, які були нащадками 12 синів патріарха Якова.

На другому ярусі, який складається із напівовалів, зображені сакральні місця Ізраїлю: Стіна Плачу в Єрусалимі, гробниця Рахілі, пейзажі. На інших вітражах, яких загалом вісім, можна побачити плоди Ізраїлю: жито, пшеницю, інжир, гранат, виноград, оливки й фініки.

“Найважче було зробити вітраж із зображенням жита і пшениці. Допоміг досвід, бо навіть за радянських часів був чітко врегульований вигляд жита і пшениці в мистецтві. Пшениця має прямі верхні частини волосинок, а у жита вони розширені. Знанням цих тонкощів я навіть здивував одного з рабинів відновленої Садгірської синагоги – однієї з найбільших в Україні. Для неї я також десять років тому виготовив вітражі”, – каже Федірко.

У останньому, восьмому вітражі із нижнього ярусу, що символізує плоди Ізраїлю фініки, митець використав понад 125 різнокольорових фрагментів скла.

“Мені довелося вивчати природу Ізраїлю дуже ретельно, адже кожен плід має різну форму листя. Сподіваюся, головна синагога Буковини тепер буде гарнішою, ніж будь-яка інша у світі. Хочеться для Чернівців зробити все якнайкраще, адже я тут народився”, – розповів художник.

Що цікаво, колись у цій синагозі, якій понад сто років теж були вітражі. Однак у часи СРСР їх понищили, а саму синагогу перетворили на фабрику. Коли ж єврейській громаді повернули приміщення, вони захотіли відновити вітражі, однак жодної світлини із ними не збереглося. Але люди запам’ятали, якими вони були. На основі цих спогадів їх і відтворили.

Фоторепортаж: Тарас Піц.

Нагадаємо, раніше у Чернівецькому обласному художньому музеї презентували виставку творчих робіт здобувачів освіти Вищого професійного художнього училища №5 «Весна надій».

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

До центру рекрутингу в Чернівцях за майже три місяці роботи звернулися понад 350 людей: яких фахівців потребують
У місцевому ЦНАПі в Чернівцях уже майже три місяці працює центр рекрутингу української армії. За цей час до установи звернулися понад 350 людей. З них 68 — знайшли роботу в Збройних силах України. ...
Війна
24.11
10:29
Футбольний клуб «Буковина» програв у заключному матчі літньо-осінньої частини сезону
У суботу, 23 листопада, відбувся заключний матч літньо-осінньої частини сезону Першої ліги. Гру, яка чернівецька «Буковина» грала на виїзді, закінчилась поразкою для команди. Матч завершився з рахунк...
Спорт
23.11
14:04
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано