«Вовки да Вінчі»: історія військовослужбовця з Буковини Олександра Паращука 

Пошук
UA EN

«Вовки да Вінчі»: історія військовослужбовця з Буковини Олександра Паращука 

Війна
16.11
12:00

Поділись новиною:

Війна для Олександра Паращука почалася з подій на Майдані. Колишній приватний підприємець з Хотина спочатку слідкував за Революцією Гідності з прямих трансляцій та згодом не витримав і рушив до Києва.

Історію військового, який нині боронить Україну у складі 1-го окремого механізованого батальйону Сухопутних військ ЗСУ, дізнавалися журналісти С4.

«Я жив як приватний підприємець в той час, даючи хабарі, так ми всі жили, але потім щось змінилося. В ніч з 18 на 19, цей штурм коли був, я отримав поранення від вибуху гранати, Беркут кинув дві гранати: одну – під ногу, одну – на плечі. Це вперше – тоді я втратив свідомість», – розповідає військовий.

Та це був лише початок – згадує Олександр Паращук. Після Революції Гідності – добровольцем вступив у батальйон «Київська Русь» та потрапив у Дебальцеве. Повномасштабне вторгнення військовослужбовець зустрів вже у складі підрозділу «Вовки Да Вінчі».

«Ми готувалися до гіршого сценарію – висадка ворожого десанту і переходу сотні у партизанську війну. Були певні напрацювання, сценарій міг би бути набагато гірший, щоб ви розуміли. Це десантування. – У Чернівцях? – У Чернівцях, звичайно. У Чернівцях, не є великою таємницею, що тут є велика кількість адептів «руского міра» – це структура ФСБ, московська, так звана церква», – зазначає він.

Військовослужбовець додає – загроза нікуди не зникла. Війна триває, і про це треба пам’ятати. На думку Олександра Паращука, зміни у суспільстві таки відчуваються. 

«Дуже важко, але відходимо від того тоталітарного періоду. Навіть на Соборній площі ось зняли ідола, хоча по Чернівецькій області такі пам’ятники ще стоять і зірки червоні, хоча активісти їх збивають. Ми, дійсно, переходимо на українську мову – більше спілкування», – вказує захисник.

Олександр Паращук впевнений – майбутнє країни залежить від патріотично налаштованої молоді. Над цим нині й працюють у вишкільному таборі в селі Добринівці. Його створили ще у 2016 році. Тренування у форматі вихідного дня проводять інструктори з військовим досвідом. За сім років через табір пройшло майже 10 тисяч підлітків та молодих людей з різних куточків України.

«На жаль, інструктори наші, вихованці – вже є серед них загиблі. Ми відправляли підготовлених хлопців, осіб 20 лише в один підрозділ. Тобто табір свою справу зробив, але, на жаль, у Чернівецькій області табір такого типу, напевно, єдиний», – каже Олександр Паращук.

Діяльність військово-спортивного табору активно підтримував загиблий Герой України Дмитро Коцюбайло з позивним Да Вінчі. Про свого командира Олександр Паращук згадує так: «Друг Да Вінчі очолив цей підрозділ, очолив зовсім юним, ми жартували тоді, що йому 21 рік, і вже будуть продавати алкоголь в магазинах. І ось такі сивочолі дядьки як я, ми слухали його. Це феномен». Нещодавно на території вишкільного табору захиснику Дмитру Коцюбайлу відкрили меморіал. А Олександр Паращук нині перебуває на реабілітації, його підрозділ «Вовки Да Вінчі» веде бої за Авдіївку.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

У міській раді розповіли про важливу процедуру, необхідну для отримання компенсації за збитки під час атаки
Для того, щоб отримати компенсацію за пошкоджене під час російської атаки приміщення, необхідно спершу зафіксувати ці збитки. Цим займається спеціальна комісія. Відповідне роз’яснення надали у деп...
Війна
13.07
16:12
Наслідки російської атаки по Чернівцях (фото)
Розтрощені шибки, пошкоджені будинки, нежитлові приміщення, автівки, гаражі та магазини — такими є наслідки російської атаки по Чернівцях. Станом на зараз підтверджена загибель двох людей: 26-річн...
Війна
12.07
17:05
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано