Віряни відзначають віднайдення голови Іоанна Предтечі: традиції і заборони цього дня

Пошук
UA EN

Віряни відзначають віднайдення голови Іоанна Предтечі: традиції і заборони цього дня

Поділись новиною:

У суботу, 24 лютого, за новим церковним календарем християни відзначають перше і друге віднайдення голови Іоанна Предтечі. У зв’язку із цим віряни мають чимало традицій та народних прикмет.

Про це пише С4 з посиланням на «ТСН».

За переказами, Іоанн Предтеча був обезголовлений через підступи іудейської царівни Іродіади та її дочки Саломеї. Після усікновення тіло пророка було поховане його учнями у самарійському місті Севастії. Голову ж приховала Іродіада в безчесному місці. Її забрала благочестива Іоанна, яка була дружиною царського урядника Худзи й поховала в посудині на горі Оливній, яка належала до маєтку Ірода. Через багато років цей маєток перейшов у володіння благочестивому Інокентію, який вирішив побудувати там церкву. Під час будівництва була знайдена посудина з головою. Зберігав Інокентій її з великим благоговінням. Але перед смертю вирішив заховати на тому ж місці, адже боявся, що голову осквернять язичники.

За часів правління рівноапостольного царя Костянтина Великого почала процвітати християнська віра. Якось двом ченцям, які прийшли поклонитися святим місцям в Єрусалимі, явився сам Іоанн Хреститель. Він відкрив їм місце перебування своєї чесної голови. Ченці знайшли святиню, поклали її у мішок і пішли до себе додому. Дорогою зустріли незнайомого гончара і дали нести важливу ношу. Гончар не знав, що несе, але вночі явився до нього Предтеча і попросив втікати від ледачих ченців. Він сховався він ченців і зберігав голову Іоанна в себе вдома з усіма почестями. Перед смертю запечатав посудину і віддав своїй сестрі.

Згодом володарем святині став священник Євстафій, який був заражений арійською єрессю. Він змушений був втікати, коли відкрилося його блюзнірство. Голову він закопав в печері, думаючи, що повернеться за нею. Але на місці печери виник монастир. Благочестиві монахи побудували його. 452 року архімадриду Маркелу явився Іоанн Хреститель і розповів, де шукати його голову. Так відбулося друге віднайдення. Святиню перенесли до Емесси, а потім і до Константинополя.

Народні традиції й прикмети

У народі цей день називали «Набуття» або «День птахів». Вся справа в тому, що птахи цього дня починають вити гнізда.

Серед наших предків також існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: погода вказує на те, яким буде квітень;
  • вітряно на вулиці — чекайте на швидке потепління;
  • на деревах вже з’явилися бруньки — літом буде спекотно.

Що заборонено робити

  • Краще не починати нові справи, тому що вони не принесуть бажаного результату.
  • Не рекомендовано працювати в полі, а жінкам шити чи в’язати.

День ангела

Свої іменини 24 лютого відзначають: Іларіон, Іван.

Талісманом людини, народженої 9 березня, є нефрит. Напівдорогоцінний камінь, який відрізняється яскравим зеленим відтінком. Найбільш популярним був у країнах Сходу. Здавна вірили, що нефрит — камінь безсмертя і панацея від всіх хвороб. Його не лише носили на собі як прикрасу, але й перемелювали в порошок і приймали як ліки.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

У міській раді розповіли про важливу процедуру, необхідну для отримання компенсації за збитки під час атаки
Для того, щоб отримати компенсацію за пошкоджене під час російської атаки приміщення, необхідно спершу зафіксувати ці збитки. Цим займається спеціальна комісія. Відповідне роз’яснення надали у деп...
Війна
13.07
16:12
Наслідки російської атаки по Чернівцях (фото)
Розтрощені шибки, пошкоджені будинки, нежитлові приміщення, автівки, гаражі та магазини — такими є наслідки російської атаки по Чернівцях. Станом на зараз підтверджена загибель двох людей: 26-річн...
Війна
12.07
17:05
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано