Викидати заборонено: чернівчанам пояснили, що робити з опалим листям та гіллям

Пошук
UA EN

Викидати заборонено: чернівчанам пояснили, що робити з опалим листям та гіллям

Поділись новиною:

Гілля та листя викидати у контейнери для збору побутового сміття заборонено. Їх не можна складати безпосередньо на контейнерних майданчика, поруч з ними, а також на прибудинкових територіях.

Що з ними робити, пояснили у департаменті транспорту та окремих питань комунального господарства Чернівецької міської ради.

Відповідно до Правил благоустрою населених пунктів Чернівецької міської територіальної громади забороняється:

 • складати опале листя, гілля на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками;
 • заповнювати контейнерні ємності палаючими або тліючими відходами;
 • спалювати побутові відходи у контейнерах, на контейнерних майданчиках, об’єктах благоустрою та об’єктах поводження з відходами, не призначених для цього;
 • наповнювати контейнери великогабаритними предметами, снігом і льодом, листям та гіллям, а також відходами, що можуть псувати контейнер для відходів, автотранспорт по вивезенню відходів;
 • складати опале листя та гілля на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками.

У департаменті пояснюють, що у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про управління відходами», яким визначено, що тариф на послугу з управління побутовими відходами, а також тарифи на збирання, перевезення, відновлення, видалення побутових відходів встановлюються органом місцевого самоврядування окремо за видами побутових відходів (змішані, великогабаритні, ремонтні, небезпечні, відходи зелених насаджень).

Наразі мешканці громади здійснюють оплату тільки за зберігання, вивезення та захоронення побутових відходів та/або великогабаритних та ремонтних відходів.

«Враховуючи той факт, що за перевезення та утилізацію/відновлення відходів зелених насаджень мешканцями оплата не здійснюється, рекомендуємо замовляти транспорт для перевезення та подальшої утилізації гілля та інших відходів зелених насаджень, а мешканцям приватного сектору забудови – облаштовувати компостні ями», – зазначають у відомстві.

Куди звертатися, щоби замовити платну послугу з вивезення відходів зелених насаджень:

 • ТОВ «Укрвторресурси – Буковина»
 • +38 (050) 638-44-43, +38 (098) 638-44-43, e-mail: [email protected].
 • MAX CLEAN City
 • +38 (095) 888 65 98, +38 (068) 888 65 98, e-mail: [email protected].

За викидання у контейнери та довкола відходів зелених насаджень передбачено штрафи згідно статті 152 КУпАП:

 • від 340 до 1 360 грн для громадян;
 • від 850 до 1700 грн для посадових осіб, фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Чернівцях почали замінювати пластикові сміттєві контейнери. Встановлення розпочали із центру міста.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

Володимир Зеленський приїхав із візитом до Чернівців
До Чернівців у п’ятницю, 12 квітня, приїхав Президент України Володимир Зеленський. Про це пише С4 із посиланням на Telegram-канал глави держави. Фото: сайт Президента України Тут президент ...
У Чернівцях реставрують фасад костелу єзуїтів (фото)
Неоготичний римо-католицький костел Найсвятішого Серця Ісуса є візитівкою міста і пам’яткою місцевого значення. Костел Найсвятішого Серця Ісуса збудували у 1894 році. З 1963 року тут розміщувався ...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано