У ГСЦ МВС Чернівецької області пояснили, які види номерних знаків є в Україні та чим вони відрізняються
У ГСЦ МВС Чернівецької області пояснили, які види номерних знаків є в Україні та чим вони відрізняються
Швидкі новини
У ГСЦ МВС Чернівецької області пояснили, які види номерних знаків є в Україні та чим вони відрізняються
У головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ у Чернівецькій області пояснили, які види й типи номерних знаків нині існують в Україні та які з них можуть бути закріплені за транспортним засобом у 2023 році.
Про це інформує С4 із посиланням на пресслужбу РСЦ ГСЦ МВС у Чернівецькій області.
У центрі зазначають, що з 23 березня знову можна замовити індивідуальні номерні знаки для свого транспортного засобу онлайн через Електронний кабінет водія. Їхні зразки є затвердженими Наказом МВС № 166 «Про деякі питання державних номерних знаків транспортних засобів» від 2 березня 2021 року.
«Номерні знаки, видані до набрання чинності наказу МВС від 2 березня 2021 року № 166, можуть використовуватися на дорогах України. Але під час проведення будь-якої реєстраційної операції, такі номерні знаки підлягають обов’язкову обміну.», — пояснює начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Чернівецькій області Василь Душинський.
Відтак номерні знаки державної реєстрації отримують усі транспортні засоби, коли відбувається їхня реєстрація вперше або перереєстрація в Україні. Вони, зокрема, містять:
Символ державної належності транспортного засобу — це напис «UA» та зображення Державного Прапора України, розміщені на тлі прямокутника синього кольору, вони розташовуються зліва.
Такі знаки можуть містити літери та цифри двох кольорів:
Орієнтовна вартість таких номерних знаків:
«Такі номерні знаки завжди є в сервісних центрах МВС. Наявність таких вільних номерних знаків у певній області можна перевірити онлайн. Для цього спеціально розроблений сервіс перевірки, що доступний на офіційному сайті.» — зазначає Василь Душинський.
Серед таких номерних знаків державної реєстрації є також платні, які містять визначену комбінацію цифр.
У відомстві наголошують, що такі знаки є платними, оскільки їхня вартість включає в себе, крім вартості металевої номерної бази, ще й вартість визначеної комбінації цифр. Окрім цього, вони не завжди є в сервісних центрах МВС, оскільки їхня кількість є обмеженою, а попит на них високий. Однак, їхню наявність та вартість можна перевірити онлайн за допомогою спеціально розробленого сервісу перевірки.
Індивідуальні номерні знаки є додатком до державних номерних знаків транспортного засобу, які виготовляється за індивідуальним замовленням автовласника.
Напис на таких знаках для автомобілів може містити від трьох до восьми символів — від трьох до восьми літер чи від трьох до семи літер і цифр. Водночас напис на знаках для мотоциклів може містити від трьох до шести символів — від двох до п’яти літер і цифр. Літер у написі на індивідуальних номерних знаках має бути не менше ніж дві.
Вартість послуги виготовлення:
«При перереєстрації транспортного засобу неможливо одразу закріпити такі номерні знаки. Вони виготовляються за індивідуальним замовленням власників транспортних засобів. Замовити виготовлення можна як офлайн у будь-якому зручному сервісному центрі МВС, так і онлайн через Електронний кабінет водія.» — пояснює Василь Душинський.
Тривалість виготовлення комплекту індивідуальних номерних знаків заводом виробником — близько 30 днів із дня відправлення макету на виробництво. Тому отримання індивідуальних номерних знаків може зайняти більше місяця з моменту оформлення заявки будь-яким зі способів.
Раніше ми писали, що у Міністерстві внутрішніх справ України повідомили, що паспорти, у яких різна транслітерація написання прізвища або імені, визнаватимуться дійсними до закінчення строку їхньої дії.
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами