У Чернівецькій області каратимуть за незаконну рубку ялинок: які штрафи

Пошук
UA EN

У Чернівецькій області каратимуть за незаконну рубку ялинок: які штрафи

Поділись новиною:

Державна екологічна інспекція Карпатського округу розпочала природоохоронну операцію «Новорічна ялинка». У період підготовки до різдвяно-новорічних свят фахівці знаходитимуть та каратимуть тих, хто здійснює незаконну рубку хвойних.  

Про це пише С4 з посиланням на сайт відомства.

Як карають порушників

За незаконну порубку хвойних насаджень порушники будуть притягуватись до відповідальності за ст.65 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». Штраф для фізичних осіб складає від 510 грн до 1020 грн, для посадових осіб – від 2550 грн до 5100 грн.

Окрім того, за незаконне вирубування ялинок будуть нараховані стягнення за завдану довкіллю шкоду:

  • відповідно до «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених Постановою КМУ від 23.07.2008 №665: розмір шкоди за одну незаконно зрубану ялинку діаметром стовбура до 10 см становить 759 грн, діаметром від 10 до 14 см – 1367 грн;
  • відповідно до «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд», затверджених Постановою КМУ від 10 травня 2022 № 575: розмір шкоди за одну незаконно зрубану ялинку діаметром стовбура до 10 см становить 862 грн, діаметром від 10 до 14 см – 15 002 гривень.

Також за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання та збут деревини може загрожувати ще й кримінальна відповідальність за статтею 246 ККУ.

У відомстві зазначили, що за реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок встановлені штрафні санкції у відповідності до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення: штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн – 1700 грн), за ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду, передбачено штраф від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн – 3655 грн).

Як розпізнати законні ялинки

На ялинках, які були офіційно вирощені й зрублені для продажу, мають бути спеціальні пластикові бирки зі штрих-кодом, що підтверджує законність їх заготівлі та реалізації.

Такі бирки також дозволяють покупцю дізнатись походження купленого деревця завдяки спеціальному онлайн сервісу. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Чернівецькій області 1 грудня офіційно стартує передноворічна ялинкова кампанія. Лісівники цьогоріч підготували понад шість тисяч хвойних для буковинців.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

ФК «Буковина» вдома програв в матчі проти «Металіста 1925»: який рахунок
У суботу, 10 травня, відбувся матч 6-го туру чемпіонської групи Першої ліги, у якому футбольний клуб «Буковина» грав проти «Металіста 1925». Поєдинок, який чернівецька команда провела вдома, завершив...
Спорт
10.05
17:56
На Буковині гендиректора Нижньодністровської ГЕС підозрюють у розтраті майже 5 млн грн
На Буковині правоохоронці викрили злочинну схему, організовану керівництвом Нижньодністровської ГЕС. Посадовці розтратили майже 5 мільйонів гривень під час проведення ремонтних робіт на станції. П...
09.05
15:35
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано