У Чернівцях волонтери створюють установки дистанційного мінування для українських захисників

Пошук
UA EN

У Чернівцях волонтери створюють установки дистанційного мінування для українських захисників

Війна
18.11
11:16

Поділись новиною:

Установки дистанційного мінування для українських захисників створюють у Чернівцях. Вони вражають ворога та завдають величезних втрат. Волонтери кажуть, ці боєприпаси вкрай необхідні на фронті, тож вони готові виробляти по 10 тисяч таких пристроїв за місяць, але на це потрібні кошти.

Як долучитись до збору та як працюють установки — дізнавалися журналісти С4.

Протягом двох років пристрій розробляв волонтер та інженер за освітою Борис. У минулому — сапер, який три роки розміновував території в кількох областях України. Він каже, що боєприпас виконує функцію протипіхотної міни, вона встановлюється дистанційно з дронів.

«Встановлюється на землю вручну для відходу наших військ. Робота пристроїв зазначена на датчиках руху. Противник, який потрапляє в зону дії цього боєприпасу, вже пройти не може. Боєприпас має свій “мозок” — комп’ютер всередині, котрий управляє всіма тими діями. Зроблено так, щоб воно не діяло на тварин, тільки на людину», — пояснює волонтер.

Цьогоріч у жовтні військовим на фронт уже відправили 100 боєприпасів. Щоб їх створити, залучали кошти місцевих меценатів та бізнесменів.

«Мали честь із Борисом розвести їх нашим хлопцям на позиції. Ми отримали зворотний зв’язок, що вони дуже потрібні. Це унікальний боєприпас дистанційного мінування і його собівартість приблизно дешевше, ніж ми закупляємо боєприпаси з-за кордону», — говорить керівник Волонтерського штабу Захисту України Володимир Дорош.

Щоб зібрати один такий боєприпас самостійно, потрібна доба. Якщо робити це на спеціальному обладнанні, то це займає 20 хвилин.

«На ці боєприпаси є повністю кодифікація і сертифікація НАТО. Ми пройшли, як кажуть, усі кола пекла, усі випробування. Зараз це зафіксовано в НАТО по військових розробках», — розповідає волонтер Борис.

Використовувати боєприпаси можна як у тилу, так на лінії зіткнення. Такими пристроями можна мінувати логістичні шляхи, окопи противника, бліндажі та техніку ворога. Щомісяця волонтери планують створювати по 10 тисяч боєприпасів. Але на це потрібно зібрати 25 мільйонів гривень.

«За гідного фінансування здатні виготовляти близько десяти тисяч боєприпасів щомісяця. Якщо буде така кількість, закінчаться м’ясні штурми, закінчаться “орки” буквально за 2–3 місяці. Є 25 мільйонів гривень, є десять тисяч боєприпасів», — каже Володимир Дорош.

Долучитися до збору можна, перерахувавши кошти на банківську карту за такими реквізитами:

  • Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/39JL4vRm5g;
  • Номер картки банки: 5375 4112 1868 6405.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

ФК «Буковина» вдома зіграв у нічию в матчі проти «Полтави»: який рахунок
У суботу, 19 квітня, відбувся матч 3-го туру чемпіонської групи Першої ліги, у якому футбольний клуб «Буковина» грав проти «Полтави». Поєдинок, який чернівецька команда провела вдома, завершився із р...
Спорт
19.04
14:03
Поліція на Буковині посилено слідкуватиме за порядком, а вірян закликали дотримуватись комендантської години
У ніч з 19 на 20 квітня правоохоронці посилено слідкуватимуть за правопорядком на території Чернівецької області. Для цього залучать максимальну кількість поліцейських.   Про це пише С4 з посиланн...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано