У Чернівцях перевидали карту Буковини початку ХХ століття: що на ній можна побачити

Пошук
UA EN

У Чернівцях перевидали карту Буковини початку ХХ століття: що на ній можна побачити

Поділись новиною:

Двічі передрукована, загублена серед карт та знову повернута на Буковину. В обласному краєзнавчому музеї 26 березня представили друге перевидання карти Чернівецької області, датованої 1910 роком. Її автором є відомий буковинець Аркадій Жуковський.

На презентації карти побували й журналісти С4.

Аркадій Жуковський – відомий буковинський картограф, який був у 1988 році серед творців карти України.

«Карта України у її етнографічних межах, яка вміщає в собі більшу територію України на той час. Близько 850 тисяч кв. км. Починаючи від Поприда, на території нинішньої Словаччини, і закінчують підгір’ям Кавказу», – зауважує завідувач кафедри економічної теорії та економічного менеджменту Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Валерій Руденко.

Жуковський також розробив першу карту Буковини, де було чотири міста, шість містечок і 325 сіл. В області тоді проживало майже 628 тисяч людей.

Голова товариства «Український Народний Дім» Володимир Старик каже, що на карті відображена точно інформація про етнографічний склад населення Буковини початку ХХ століття.

Вперше карту Буковини видали у 1956 році. І лише у 2024 році – повторний тираж. Її копію зробили працівники Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича з книги, яку після смерті картографа передали освітньому закладу.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у холі Чернівецької міської ради до 1 квітня можна буде побачити унікальні історичні матеріали часів Другої світової війни.

Слідкуйте за нами у Telegra

Читайте також:

У Міноборони роз’яснили, що зміниться для військовозобов’язаних громадян після 16 липня
У вівторок, 16 липня, закінчується відведений законом час для оновлення військово-облікових даних. Їх до цього часу мали оновити військовозобов’язані, резервісти та призовники у ТЦК та СП, ЦНАП або в...
Війна
16.07
13:48
У Чернівцях та Коровії планують перейменувати понад пів сотні вулиць: перелік
У Чернівцях та Коровії планують перейменувати понад шість десятків вулиць і провулків. Для цього мешканців громади закликали долучитися до публічної консультації. Про це пише С4 з посиланням на Че...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано