У Центральній лікарні Чернівців безоплатно протезують суглоби: історія буковинського військового, який скористався програмою

Пошук
UA EN

У Центральній лікарні Чернівців безоплатно протезують суглоби: історія буковинського військового, який скористався програмою

Здоров'я
19.01
19:33

Поділись новиною:

У квітні 2022 року Віталія Олійника мобілізували. Через навантаження на бойових позиціях у чоловіка почалися проблеми з ногами.

Журналісти С4 дізнавалися, хто може скористатись програмою з протезування суглобів та як працює програма в Чернівцях.

«У мене розвинулася хвороба в суглобах, кістки почали руйнуватися ще під час служби у війську. Саме із цією хворобою мене звільнили з армії. Після того я відновлювався рік і не хотів робити операцію, але ситуація лише погіршувалася і я наважився на операцію», — розповідає чернівчанин і колишній військовий Віталій Олійник.

У жовтні 2023 року Віталія Олійника прооперували та безоплатно замінили суглоб за міською програмою протезування.

«Перші дні, звичайно, важко, дуже все болить, два тижні фактично в лікарні потрібно відлежатись, заново вчишся ходити. Так як у мене дві ноги хворі були, то мені спочатку зробили з одного боку. Важче було в тому, що, якщо одна нога хвора й на одній міняють, то інша здорова й ти на неї опираєшся, а в мене виходить одна прооперована, а друга хвора», — говорить чернівчанин.

Віталій Олійник додає, що нині почувається краще.

«На прооперовану ногу повністю опираюся спокійно, вона в мене вже не болить фактично, лише коли зранку встаю, то треба її розходити трошки. Також коли довго сидиш і встаєш, то трошки ще є певний біль, але в принципі воно вже краще», — зазначає чоловік.

Програма протезування великих суглобів діє в Центральній міській клінічній лікарні Чернівців. Скористатися програмою можуть мешканці Чернівецької територіальної громади.

«Вже пів року як працює цей проєкт і за цей період було виділено майже чотири мільйони гривень для придбання саме колінних і кульшових суглобів та проведення ендопротезування. Послуга для пацієнтів є безкоштовною, оскільки суглоби закупляються за кошти територіальної громади, а послуга за кошти відповідного пакету Національної служби здоров’я України», — розповідає заступниця начальниці управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Галина Бовтун.

У 2023 році в рамках програми закупили 81 суглоб. Вартість одного — від 70 тисяч гривень, але для чернівчан за програмою операції проводять безоплатно.

«За попередній рік було відпротезовано 75 осіб. На цей рік ми також плануємо продовжити цю програму. Наразі виділено для закупки ендопротезів майже два мільйони гривень, але це не остаточна цифра, оскільки по мірі надходження нових запитів, ми будемо звертатися до територіальної громади для виділення коштів для наступних закупівель суглобів», — зауважує Галина Бовтун.

Суглоби англійської фірми, 69 пацієнтам їх уже замінили.

«Закупаємо по тендеру через систему прозоро. До сьогодні всі суглоби, які в нас були, вони англійської фірми, їхня якість достатньо висока. Наразі 174 людини, які мешкають у Чернівецькій громаді, є в реєстрі на протезування крупних суглобів», — говорить медичний директор Центральної міської клінічної лікарні м. Чернівці Володимир Кіршенблат.

У медичному закладі створили комісію з травматологів та працівників управління охорони здоров’я. Щосереди фахівці оглядають пацієнтів.

«На комісію людина приходить із паспортом обов’язково, бо ми перевіряємо, де він мешкає, з документами про свою хворобу й обов’язково рентгенівськими знімками. Тоді комісія вирішує, якщо людина потребує протезування одного з крупних суглобів, то ми його включаємо в так званий електронний реєстр», — каже Володимир Кіршенблат.

У черзі пацієнти перебувають до двох тижнів, далі йдуть на операцію. Опісля перебувають у лікарні два тижні до загоєння рани та зняття швів.

«Якщо вона в задовільному стані, вони виписується на подальше амбулаторне лікування. При виписці людині даються певні рекомендації, з яким навантаженням вона може ходити, як тривало може ходити, чи треба ходити з паличкою або з підлокітником. У кожному випадку це індивідуально вирішується, які в подальшому медикаменти людина має приймати. Згодом людина до нас приходить на контрольний огляд», — зазначає лікар ортопед-травматолог Центральної міської клінічної лікарні м. Чернівці Олег Пулик.

Лікарі кажуть, після заміни колінних чи кульшових суглобів пацієнти почуваються краще.

«Якихось змін в організмі зазвичай ми не спостерігаємо. Людина починає відмічати покращення якості життя, вона може рухатись без болю і без прийому знеболювальних препаратів», — додає Олег Пулик

Щоби скористатися програмою ендопротезування, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

Як у Чернівцях завершувалися XV Міжнародні поетичні читання Meridian Czernowitz (фото)
У Чернівцях завершилися XV Міжнародні поетичні читання Meridian Czernowitz. Зокрема, в останній день читань можна було почути публічне інтервʼю Романа Кравця із Юрієм Андруховичем, побувати на презен...
На Буковині правоохоронці розслідують ймовірне самогубство 16-річної школярки
Поліція у Чернівецькій області розслідують ймовірне самогубство 16-річної дівчини із села Клішківці. Її тіло знайшли на території домогосподарства 6 вересня. Про це журналістам С4 повідомили у від...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано