У Буковинському онкоцентрі встановили МРТ-апарат: коли медпослуга буде доступна для пацієнтів
У Буковинському онкоцентрі встановили МРТ-апарат: коли медпослуга буде доступна для пацієнтів
Швидкі новини
У Буковинському онкоцентрі встановили МРТ-апарат: коли медпослуга буде доступна для пацієнтів
У 2024 році держава закупила 16 сучасних МРТ-апаратів для українських лікарень, два з них виділили для Чернівецької області, зокрема Буковинському клінічному онкологічному центру. Обладнання вже встановили, а лікарі нині проходять навчання.
Коли послуга МРТ буде доступна для пацієнтів — дізнавалися журналісти С4.
Магнітно-резонансні томографи німецького виробництва потужністю 1,5 Тесла дозволять лікарям точніше діагностувати захворювання та ефективно призначати відповідне лікування пацієнтам.
«Буковинський клінічний онкологічний центр є надійним партнером Національної служби здоров’я і Міністерства охорони здоров’я. У рамках цієї співпраці в кінці минулого року ми отримали магнітно-резонансний томограф, який дає змогу нашим пацієнтам проходити це обстеження», — каже гендиректор онкоцентру Ігор Малишевський.
За його словами, перш ніж апарат МРТ запрацює, потрібен час, адже він має свою специфіку налаштування та є потреба в навчанні персоналу, зокрема лікарів, медичних фізиків і медсестер.
Варто зазначити, що держава вперше централізовано закупила одразу 16 МРТ-апаратів. Першими високовартісне обладнання отримали лікарні, які підготували для цього спеціальне приміщення.
«Було проведено ремонтні роботи, приїжджав інженер, налагодив роботу самого апарату. Зараз у нас проходить етап, навчально-тестовий, скажемо так. У нас є молоді спеціалісти, які будуть працювати разом зі мною в кабінеті, приїхав аплікатор із Києва, який нас зараз навчає того, як правильно робити укладки, як правильно використовувати апарат, які можливості магнітно-резонансного томографа. Апарат у нас новий, фірми Siemens 1,5 Тесла. Зображення чудової якості», — пояснює лікарка-рентгенолог онкоцентру Алла Саргош.
Після курсу навчання медики онкоцентру мають самостійно удосконалити навички роботи на МРТ-апараті. Надалі — контрольний етап навчання.
«Ми зараз уже скануємо волонтерів, нових пацієнтів. Розбираємо особливості певних досліджень, тому все це відпрацьовується на практиці. Усі дуже зацікавлені, стараються», — говорить аплікаційний спеціаліст із налаштування МРТ-апаратів Аревік Аватян.
У команді онкоцентру на МРТ-апараті працюватиме два лікарі, три медсестри та один медичний фізик.
«Частині пацієнтів МРТ не потрібен, а є такі локалізації, як шийка матки, пряма кишка, яєчники, які потребують особливого обстеження для того, щоби визначити якісь інвазії, сумішні структури, дрібні зміни. Наприклад, по раку ендометрії в нас є різні шари, оцінити інвазію яких може тільки МРТ-апаратура», — пояснює Алла Саргош.
Магнітно-резонансна томографія входить до переліку послуг, які покриває держава. Втім, згідно із цьогорічними змінами в Програмі медичних гарантій, НСЗУ компенсує лікарням лише 685 грн за МРТ. Пацієнт може безоплатно зробити одну послугу без використання контрастування.
«Хочу наголосити — це обладнання для онкологічних пацієнтів, які йдуть на лікування або перебувають на лікуванні. Ці направлення будуть створюватися нашими фахівцями, як і всі інші обстеження, тільки за консультацією лікаря. Тобто, спочатку лікар має оглянути пацієнта, використати всі доступні й недоступні методи обстеження, які є в нас в установі, а вже наступним етапом є КТ або МРТ», — уточнив Ігор Малишевський.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами