Щодня реєструють від двох до дев’яти випадків кору: з чим пов’язаний спалах недуги на Буковині
Щодня реєструють від двох до дев’яти випадків кору: з чим пов’язаний спалах недуги на Буковині
Швидкі новини
Щодня реєструють від двох до дев’яти випадків кору: з чим пов'язаний спалах недуги на Буковині
З початку 2025 року на Буковині щодня реєструють від двох до дев’яти випадків кору. Нині захворювання виявили в 94 дітей, решта — дорослі. Епідеміологи кажуть, якщо минулого року фіксували поодинокі випадки, то нині хворіють у сім’ях.
Про це на брифінгу повідомила гендиректорка ГУ «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Наталія Гопко, пише С4.
За її словами, перші випадки кору пов’язані із перебуванням дітей у Румунії, де раніше почався спалах цієї хвороби.
«Активний спалах, який триває наразі, є у Великокучурівській громаді. Хворіли діти, які є вихованцями дошкільного навчального закладу. Є захворілі школярі. На щастя, коли в них був діагностований кір, вони не мали контактів у школі, оскільки хвороба розпочалася під час канікул. Не було поширення на території Сокирянської і Вижницької громад. Загалом випадки реєструвалися на території 15 громад, і в Чернівцях також. Наразі там зареєстровано 27 випадків», — говорить Гопко.
Причина швидкого поширення кору — це недостатній рівень щеплення дітей у Чернівецькій області. Більшість хворих або не мали вакцинації взагалі, або були вакциновані із порушенням календаря щеплень.
«В області було щеплено 83% від запланованих дітей віком 1 рік, діти віком 6 років — 79%. [Тобто] понад чотири тисячі дітей не отримали тих щеплень, які мали б отримати. Серед усіх захворілих не мала щеплень 51 дитина. До речі, хворіли серед тих 104 і десятеро дорослих. 16 мали одну дозу, коли треба дві, і 35 — мали дві дози», — зазначає гендиректорка центр контролю та профілактики хвороб.
Траплялися випадки, коли кір виявляли в дітей, які були щеплені двічі, а після розмов із батьками з’ясовувалося, що довідки про вакцинацію були фіктивними.
«А чому захворіли діти щеплені двічі? Коли ми виявляли, то потім, розмовляючи з батьками, медичними працівниками, [з’ясовувалося], що насправді щеплення не зробили. І це проблема, тому що перевірити це неможливо. Ми ставимо зараз бар’єри: садочки без довідки діти не повинні відвідувати, планова госпіталізація в стаціонари повинна теж тепер бути з довідкою», — розповідає заступниця директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Марія Поліщук.
Кір небезпечний не лише тяжким перебігом хвороби, але може призвести до пневмонії та інших ускладнень.
«Чим більше хворіє людей, тим більша імовірність, що це будуть маленькі діти, діти з пониженим імунітетом, а от вони мають шанс мати дуже важке захворювання. На сьогодні ми маємо одну дитину, яка перебуває в реанімаційному виділені, і це пов’язано тим, що в неї важке фонове захворювання», — додає Поліщук.
Нагадаємо, з 13 по 19 січня в Чернівецькій області виявили 3941 хворого на гострі респіраторні вірусні інфекції, з яких у 2163 випадок зареєстрували в дітей (55%).
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами