«Сад ангельських пісень» у писанках Ольги Ровецької відкрили в Чернівцях (фоторепортаж)

Пошук
UA EN

«Сад ангельських пісень» у писанках Ольги Ровецької відкрили в Чернівцях (фоторепортаж)

Культура
11.04
09:30

Поділись новиною:

Персональну виставку писанок «Сад ангельських пісень» Ольги Ровецької, за участі Віри Китайгородської, Лесі Воронюк, Наталії Арусланової та Галини Ващук презентували у Чернівецькому обласному художньому музеї.

Пані Ольга створює писанки та шкрябанки найвищої мистецької складності на курячих, гусячих, качиних, страусових яйцях, використовуючи, крім анілінових, природні барвники з відварів трав, ягід, цибулиння, адже природні барви є більш стриманими, і приваблюють гармонійними відтінками.

«Багато років тому я почула пісню Пікардійської Терції «Сад ангельських пісень». Вона мене так вразила своєю красою, а я працюю з дітками в будинку творчості в місті Сокаль, на Львівщині, що ми її малювали, уявляли, як вітер носить золоте пір’я, як той менестрель тим діткам ангельським щось розповідає. Крім того, що пісня мені подобалася, я собі уявила, яким він має бути, той сад. І я собі писала писанки. Раз написала, і подумала – а ще отак можна зробити з ангелом, а ще отак. І так воно мені саме зв’язалося, і утворилася колекція писанок із ангелами. І коли я вже мала писанок на цілу виставку, то подумала – ось вона, назва: «Сад ангельських пісень», – розповіла на відкритті виставки Ольга Ровецька.

На думку майстрині, писанки та крашанки будуть присутні в український традиції доти, доки її плекатимуть нові покоління.

Ольга Ровецька у 2023 році отримала Міжнародну премію імені Ольги Кобилянської у номінації «Серія писанок з трипільськими символами».

На виставці в художньому музеї представлені писанки, панно з вибраними писанковими орнаментами, традиційні українські прикраси – солом´яні павуки. А особливо варті уваги писанки з Маріуполя, які були відтворені з давніх малюнків. Всього в експозиції налічується майже 400 експонатів.

Фоторепортаж: Тарас Піц.

Нагадаємо, раніше ми показували, як чернівецький митець Анатолій Федірко виготовляє вітражі для головної синагоги Буковини, якій понад сто років.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

На Миколайчук OPEN завітав актор Вігго Мортенсен, який представив роботу «Мертві не завдають болю» (фоторепортаж)
Він зіграв не лише головну роль, а й виступив режисером, сценаристом і композитором стрічки. У фільмі Вігго Мортенсен хотів розповісти про долю звичайних жінок, які чекають на своїх чоловіків, братів...
У рамках фестивалю «Миколайчук Open» в Чернівцях відбулася творча зустріч із Ларисою Кадочниковою (фото)
Розмова з музою фестивалю, видатною акторкою Ларисою Кадочниковою про її творчість та співпрацю з легендами кіно відбулася в Центрі імені Івана Миколайчука. «Я все життя спостерігала за Іваном, то...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано