Провів у російському полоні 21 місяць: історія військовослужбовця Сергія Золотарьова

Пошук
UA EN

Провів у російському полоні 21 місяць: історія військовослужбовця Сергія Золотарьова

Війна
19.02
11:17

Поділись новиною:

Колишній військовий із Сумщини Сергій Золотарьов потрапив до армії ще у 2013 році. Повномасштабне вторгнення зустрів у місті Маріуполь у складі 23 загону морської охорони.

Історію військового — дізнавалися журналісти С4.

«Саме з металургійного комбінату “Азовсталь” у Маріуполі за наказом Верховнокомандувача весь маріупольський гарнізон тоді вийшов у полон», — розповідає захисник.

Так звана евакуація тривала чотири дні. Оборонцям Маріуполя обіцяли обміняти їх якнайшвидше, втім не судилося. Сергій Золотарьов провів у полоні 21 місяць.

«Спочатку вивезли нас усіх до Оленівки. З Оленівки 10 червня 2022 року вивезли в місто Довжанськ Луганської області. Коли йшов на строкову службу, я відмічав кожен день. Треба було рік відслужити, але місяць мені здавався, як десять років служби. І я на цьому досвіді не рахував дні. Пройшов день — добре. Живий, здоровий — це вже добре», — пригадує колишній військовий.

Сергій Золотарьов каже, росіяни знущалися з полонених просто заради забави.

«Є десять заповідей: не вбий, не вкради… Отак у них (росіян — ред.) із Женевською конвенцією. Якщо там написано “не вкради”, то вкради, якщо “не вбий”, то вбий. Усе навпаки. Якщо їм щось не подобалося в нашій поведінці, то було ще гірше, ніж до того. Їм могло не сподобатися все що завгодно: неправильно стоїш, неправильно опустив голову, не так тримаєш руки за спиною», — ділиться воїн.

На рідну землю захисник повернувся 8 лютого 2024 року під час 51 обміну військовополоненими. Тоді ж уперше за довгий час зміг поговорити з родиною.

«Те що давало вижити, не впасти духом — це сім’я. У першу чергу, це мій маленький син, якому на початку 2022-го ще не було 2 років. У цьому році буде 5. Любов до сина давала мені сил, наснаги вистояти, витримати», — розповідає Золотарьов.

Після лікування і реабілітації Сергій разом із родиною залишилися в Чернівцях. Тут за можливості відвідують мітинги на підтримку військовополонених.

«Якщо цивільний каже, що йому важко, то, знаєте як кажуть, що військовим багато платять — 100 тисяч у місяць на “нулі” — ласкаво просимо, приходьте подивитися на ці умови. Я просто сам це знаю, сам це пройшов, коли ти недоїдаєш, недосипаєш, холодно. Цілодобово в тебе летить усе що може. Ти навіть не можеш підняти голову, ти не знаєш, що буде через секунду», — говорить колишній військовий.

Раніше ми розповідали історію захисника Володимира Тимофійчука, який пішов на фронт у 19 років.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

У міській раді розповіли про важливу процедуру, необхідну для отримання компенсації за збитки під час атаки
Для того, щоб отримати компенсацію за пошкоджене під час російської атаки приміщення, необхідно спершу зафіксувати ці збитки. Цим займається спеціальна комісія. Відповідне роз’яснення надали у деп...
Війна
13.07
16:12
Наслідки російської атаки по Чернівцях (фото)
Розтрощені шибки, пошкоджені будинки, нежитлові приміщення, автівки, гаражі та магазини — такими є наслідки російської атаки по Чернівцях. Станом на зараз підтверджена загибель двох людей: 26-річн...
Війна
12.07
17:05
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано