Президент Зеленський представив у Верховній Раді План стійкості України: як пункти він містить

Пошук
UA EN

Президент Зеленський представив у Верховній Раді План стійкості України: як пункти він містить

Політика
19.11
15:47

Поділись новиною:

Президент України Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості. Десять пунктів документа глава держави озвучив 19 листопада у Верховній Раді.

Про це пише С4 з посиланням на сайт президента України.

Фото: сайт президента України

Які пункти увійшли до внутрішнього плану стійкості України

  • Єдність. За словами Зеленського, йдеться про єдність як всередині держави, так і серед союзників.

«Коли ми в Україні об’єдналися на свій захист, ми об’єднували й інших… І без нашої єдності Європа не стала б настільки сильною в захисті спільних позицій та захисті своїх цінностей», — сказав президент.

Наголосив глава держави й на важливості питанні вступу України до НАТО та ЄС.

«Ми досягли найбільшого рівня близькості із Європейським Союзом і НАТО за весь час незалежності… Уже сформовано всю необхідну архітектуру для перемовного процесу із Європейським Союзом. Ми маємо рухатися динамічно в перемовинах… Життєво важливим для всіх нас є і право України на членство в НАТО… Запрошення — це політичний крок. Крок, який не змінює докорінно безпекових умов для партнерів та не означає для України негайної активізації пʼятої статті Договору про НАТО», — додав він.

Зеленський також зауважив, що Україна спочатку потребує справедливого миру, а вже потім справедливих виборів. Окрім того, він зазначив, що держава не готує зниження мобілізаційного віку.

  • Фронт. Зокрема, йдеться про зміну підходів в управлінні людьми в ЗСУ та Нацгвардії, а також поширення найкращих практик управління, які застосовані в одних підрозділах, на всі інші елементи Сил оборони й безпеки України. Також Міністерство оборони України та військове командування має обрати та призначити військового омбудсмена. Так само вони повинні представити нову систему контрактів про службу в Збройних Силах України для громадян, які не досягли віку мобілізації, але хочуть проявити себе в захисті України.

«Ці контракти матимуть відчутну, дуже конкретну мотиваційну складову. І не потрібно жодних спекуляцій: наша держава не готує зниження мобілізаційного віку. На основі нових контрактних підходів ми маємо поступово переходити до формування армії більшою мірою завдяки контрактам, а не мобілізації», — сказав президент.

  • Зброя. Йдеться про розвиток виробництва, постачання та навчання операторів дронів, а також нарощення власного виробництва гармат та артилерійських снарядів у співпраці з партнерами.

«Цього року ми вже виробили більш ніж 2,5 мільйона мінометних пострілів і снарядів до артилерії калібрів від 60 до 155 міліметрів. Але так само нарощуємо все, що стосується дронів. Наступного року Україна виробить як мінімум 30 тисяч далекобійних дронів. Поставлене завдання зробити щонайменше 3 тисячі крилатих ракет і ракет-дронів», — заявив глава держави.

  • Гроші. Максимальна підтримка українського підприємництва, локалізації та виробництва в Україні. Безпека ведення бізнесу та зниження тиску на бізнес від усіх державних інституцій, які контролюють діяльність інших. Чесність у відносинах між державою та бізнесом.

«Саме така економічна політика може привести Україну до стійкого економічного зростання, достатнього рівня забезпеченості оборонних потреб України та збереження людського капіталу завдяки тому, що українці зможуть реалізовувати в Україні себе та свої прагнення», — сказав Володимир Зеленський.

  • Енергетика. Підготовка паспортів енергетичної стійкості регіонів до кінця року. Також за словами президента, у наступному році імплементують паспорти з погляду генерації електрики й тепла. Це стосується, зокрема, децентралізації генерації.

«Атомна генерація — очевидний пріоритет. Газ — збільшення видобутку, інтеграція нашої інфраструктури зберігання газу в європейську енергетичну практику, а також підтримка роботи української газотранспортної системи згідно з базовим сценарієм, для внутрішніх завдань. Нафта — це збільшення видобутку та відновлення переробки. Складне завдання, але має стати досяжним», — додав президент.

  • Безпека. Йдеться про безпеку в навчальних закладах і громадах, а також модернізацію стандартів щодо укриттів.

«Окремо хочу відзначити принципово важливий і доволі простий проєкт, який має бути виконаний в усій Україні, — це рамки металошукачів на вході в школи, усі інші освітні заклади, громадські будівлі. Це буквально одна з основ культури безпеки. Урядовці, обласна влада та місцеве самоврядування повинні представити чіткі строки реалізації цього проєкту заради безпеки українців», — сказав глава держави.

  • Громади — пункт щодо взаємодії між державою та місцевим самоврядуванням.
  • Людський капітал — створення всіх умов для українців усіх поколінь та будь-якого походження, щоб жити й розвиватися в Україні.

«Ми повинні створити всі умови для того, щоб українці — хоч би де перебували — справді могли відчувати себе українцями, працювати в Україні, з Україною, для України, зберігати справжній і сильний емоційний зв’язок з Україною, з усією українською нацією, з її досягненнями, завданнями», — наголосив президент України.

  • Культурний суверенітет. Зокрема: реалізація формату «культурного Рамштайну» для України; створення сучасних культурних просторів і можливостей, перегляд та оновлення культурної інфраструктури; захист, пошук і повернення української культурної та історичної спадщини; цілеспрямоване, системне створення українського контенту.
  • Політика героїв. Йдеться, зокрема, про створення реабілітаційних відділень та центрів ментального здоров’я для ветеранів. Запуск програми помічника ветерана. Побудову ветеранських просторів у кожному районі країни. Програми економічної та соціальної підтримки, а також освітні програми для ветеранів.

Нагадаємо, раніше, 16 жовтня, Володимир Зеленський так само представив народним депутатам та суспільству План перемоги, реалізація якого примусить Росію бути на Саміті миру та бути готовою закінчити війну.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

Поліцейські показали, як на Буковині знищували частину російської ракети Х-101
Вибухотехніки у Чернівецькій області знищили елемент російської ракети, яку виявили на території Дністровського району. Відео зі знешкодження показали у поліції Чернівецької області, пише С4. ...
Війна
07.12
13:51
У Чернівцях ініціюють громадські слухання з обговорення проєкту бюджету громади на 2025 рік
У Чернівцях відбудуться громадські обговорення бюджету громади на 2025 рік. Відповідне розпорядження підписав міський голова Роман Клічук, пише С4. Громадські слухання відбудуться 11 грудня...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано