Можуть викликати отруєння: лікарі пояснили, які складники в морозиві є небезпечним для здоров’я

Пошук
UA EN

Можуть викликати отруєння: лікарі пояснили, які складники в морозиві є небезпечним для здоров’я

Поділись новиною:

Стабілізатори, емульгатори, ароматизатори, пальмова олія та інші домішки, які покращують смакові якості морозива, є небезпечними для здоров’я.

Про це журналістам С4 розповіла лікарка-гастроентеролог Валентина Васюк.

«Починаючи від стабілізаторів, емульгаторів, ароматизаторів, домішок, наприклад, глутамат натрію або пальмова олія, які покращують смакові якості, усе це жири, що використовується при виготовленні цього продукту. Це все є недобрим у плані здоров’я», – каже фахівчиня.

Як зазначає начальниця відділу безпечності харчових продуктів і кормів ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Тетяна Стефаник, з початку повномасштабного вторгнення морозиво на чернівецьких прилавках не перевіряють.

«Планових перевірок Держпродспоживслужба не здійснює у зв’язку з воєнним станом. Тому піти на об’єкт і здійснити таку перевірку неможливо. У разі скарги буде виїзд і буде здійснений позаплановий контроль», – пояснює Тетяна Стефаник.

За нормами придатність морозива, яке зберігається в морозильній камері із температурою від -18 °C до -30 °C, може зберігатися до півроку.

«Спочатку ми дивимось на морозильну вітрину. Вона повинна працювати й бути чистою. У ній має зберігатися тільки морозиво, без напівфабрикатів чи іншого. В Україні є три державні стандарти морозива, 33, 34 і 35. 33 – це чисто молочна сировина, таке морозиво вважається найкориснішим. 34 – там уже наявні плодово-ягідні суміші, місткість льоду тощо. 35 – це там, де присутні рослинні жири, тобто трансжири», – говорить начальниця відділу безпечності харчових продуктів і кормів ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

Нагадаємо, у Чернівцях на семи локаціях продають морозиво.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

На Миколайчук OPEN завітав актор Вігго Мортенсен, який представив роботу «Мертві не завдають болю» (фоторепортаж)
Він зіграв не лише головну роль, а й виступив режисером, сценаристом і композитором стрічки. У фільмі Вігго Мортенсен хотів розповісти про долю звичайних жінок, які чекають на своїх чоловіків, братів...
У рамках фестивалю «Миколайчук Open» в Чернівцях відбулася творча зустріч із Ларисою Кадочниковою (фото)
Розмова з музою фестивалю, видатною акторкою Ларисою Кадочниковою про її творчість та співпрацю з легендами кіно відбулася в Центрі імені Івана Миколайчука. «Я все життя спостерігала за Іваном, то...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано