«Місто, що говорить»: у Чернівцях стартував проєкт із реставрації історичних дверей

Пошук
UA EN

«Місто, що говорить»: у Чернівцях стартував проєкт із реставрації історичних дверей

04.06
19:50

Поділись новиною:

Перший захід — майстер-клас з реставрації дверей 1885 року — зібрав десятки учасників: від досвідчених майстрів до студентів, які лише знайомляться з цією справою.

Про це пише С4.

«Чернівецька міська рада оголосила конкурс на громадські ініціативи, і туди було подано близько 20 проєктів, 5 із яких було обрано для реалізації», — розповідає Ярослав Бойко, керівник проєкту “Місто, що говорить. Спадщина в деталях”.

Центром уваги першого майстер-класу стали дерев’яні двері, які встановили ще у 1885 році. За словами майстра з реставрації Володимира Москалюка, подібні зразки в місті — велика рідкість.

«Це одні з найстаріших дверей по збереженню в Чернівцях. Їх дуже мало таких залишилося. Але тут матеріали важкі. І, крім того, вони ще дуже мають велику ковку металу, якої на інших дверях, на дверях пізнішого періоду немає».

До участі у воркшопі долучилися представники різних сфер: від студентів до викладачів професійних училищ:

«Сама подія була дуже актуальна зараз в наш час, тому що багато дверей на наших вулицях, які старенькі, їх потрібно реставрувати», — поділився враженнями Станіслав, учасник воркшопу.

«До цього не цікавилася, але це досить цікаво виглядає. Я б і не знала, як це відбувається», — зазначила Дар’я Поліщук.

«Це є така якась невід’ємна частинка міста, невід’ємна частинка урбанізму і нашої діяльності, тому я вважаю, що треба більше заохочувати людей», — додала Софія Колодрівська.

Відвідувачі не лише спостерігали, а й самі долучалися до процесу. Для викладачів професійних училищ це була можливість підвищити кваліфікацію.

«Нам було досить цікаво, подивитися майстер-клас, взяти в ньому практичну участь. Це надзвичайно цікаво, особливо в даному виді діяльності», — розповіла Світлана Бартків, старша майстриня вищого професійного художнього училища №5.

Проєкт «Місто, що говорить» включає п’ять заходів, які проходитимуть протягом літа. Завершиться він 1 липня підсумковою виставкою та презентацією результатів.

Організатори сподіваються, що такий формат приверне увагу до проблеми збереження історичних об’єктів та сформує нову культуру дбайливого ставлення до архітектури.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

У Чорториї вшанували пам’ять Івана Миколайчука в його день народження (фото)
Уже традиційно 15 червня, у день народження Івана Миколайчука, у його рідному селі Чортория збираються шанувальники й митці, щоб вшанувати пам’ять видатного буковинського актора, сценариста й режисер...
У Чернівцях відбулося відкриття фестивалю глядацького кіно Миколайчук OPEN (фото)
У суботу, 14 червня, у Культурно-мистецькому центрі ім. Івана Миколайчука, відбулося відкриття четвертого фестивалю Миколайчук OPEN, який триватиме у Чернівцях до 21 червня. Продюсер фестивалю...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано