Майже п’ять тисяч обстежень за місяць: у Чернівецькій лікарні швидкої медичної допомоги відкрили рентгенкабінет
Майже п’ять тисяч обстежень за місяць: у Чернівецькій лікарні швидкої медичної допомоги відкрили рентгенкабінет
Швидкі новини
Майже п’ять тисяч обстежень за місяць: у Чернівецькій лікарні швидкої медичної допомоги відкрили рентгенкабінет
У Чернівецькій лікарні швидкої медичної допомоги відкрили рентгенкабінет. Загалом на проєкт витратили 1,4 мільйони євро.
Про це повідомляє С4.
Відкрили кабінет у рамках реалізації проєкту «Підвищення готовності до надзвичайних ситуацій медичних закладів Чернівецької області та Сучавського повіту».
За словами координаторки проєкту Ірини Коваленко, вдалося відремонтувати приміщення та закупити обладнання: три рентгенапарати, стерилізаційне і хірургічне обладнання, а також обладнання для палати інтенсивної терапії – апарати ВЛ, ШВЛ та монітори пацієнтів.
Бюджет трьох рентгенапаратів, придбаних в рамках проєкту, – 650 тисяч євро.
«Завдяки гарній, злагодженій роботі української команди, румунської команди і взагалі з технічного секретаріату програми вдалося завершити вчасно, без затримок, без невиконаних планів», – зазначила заступниця голови Чернівецької ОВА Юлія Грицку-Андрієш.
Посадовиця додала, що відкриття кабінету пришвидшить роботу і насамперед не буде шкодити здоров’ю як працівників лікарні, так пацієнтів.
Завідувач рентген-діагностичного відділення Андрій Повшик каже, що новий рентгенкабінет використовуватимуть при травмах різного ступеню, зокрема побутових чи отриманих внаслідок ДТП.
«Цифровий апарат відрізняється від апаратів в минулому. Він через спеціальний модуль обробляє зображення і подає рентген лаборанту на екран і звідти відправляється лікарю для розшифровки і опису», – пояснює Повшик.
Нове рентгенобладнання робить набагато яскравіше і детальніше зображення, а також дає можливість оперативніше та точніше визначити ступінь травми.
«На попередніх апаратах потрібно було лаборанту визначати, яку ділянку робити, визначати структуру тіла, виставляти вихідні параметри, щоб зробити експозицію. На цьому апараті лаборант обирає структури тіла: він дивиться чи людина худощава, нормальної структури, з надлишковою вагою. Обирає стать, дитина або дорослий. Ці параметри автоматично забивається для експозиції», – додає завідувач рентген-діагностичного відділення.
Рентген-апарат пришвидшить діагностику та зменшить дозу випромінення, зазначає медичний директор лікарні швидкої допомоги Олександр Плегуца.
«Рентгенкабінет на травматологічному пункті обслуговує близько 100 людей за добу і виконує близько 5 тисяч рентгенологічних обстежень за місяць. Навантаження на нього було колосальне. Якість попереднього апарату, який був датований 79-им роком, не відповідала сучасним вимогам», – зауважує Плегуца
Чернівецька обласна рада в межах проєкту співфінансувала два мільйони гривень з обласного бюджету. Перший заступник голови облради Микола Гуйтор каже, що лікарня швидкої медичної допомоги має хороший досвід проєктної діяльності і в області демонструє найкращий приклад залучення позабюджетних коштів.
Над реалізацією транскордонного проєкту «Підвищення готовності до надзвичайних ситуацій медичних закладів Чернівецької області та Сучавського повіту» працювали два роки Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги та партнер – Сучавська повітова рада.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як працює відділення анестезіології лікарні швидкої меддопомоги у Чернівцях.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами