Кутя і не тільки: особливі різдвяні страви Буковини, які варто приготувати на Святвечір
Кутя і не тільки: особливі різдвяні страви Буковини, які варто приготувати на Святвечір
Швидкі новини
Кутя і не тільки: особливі різдвяні страви Буковини, які варто приготувати на Святвечір
До усіх традицій і обрядів особливе місце напередодні Різдва відводиться Святому вечору. Традиційно, у цей день, уся родина збирається гуртом, аби разом з першою зіркою вшанувати народження Ісуса Христа.
На стіл у чотирьох кутках кладуть зубчики часнику, сіно та гроші. Часник оберігає від нечистої сили, гроші символізують достаток у хаті, а сіно кладуть, для того, щоб худоба гарно водилася. За стіл не сідають, поки не зійде перша зоря, а перед тим, як почати їсти, всі обов’язково промовляють молитву.
До святкового столу буковинці ставляться особливо важливо. За шість тижнів до Різдва починається піст, і всі традиції та обряди пов’язані з їжею обмежуються пісними продуктами. На святковому столі обов’язково мають бути 12 пісних страв – це число символізує кількість місяців у році.
Кутя – головна страва, її першою вживають під час святкової вечері. У Чернівецькій області вона має багато назв, так само як і варіацій її приготування. Кутю називають ще пшеничкою, коливом та дзьобанкою. За традицією, на Буковині цю кашу готують з пшениці, до якої додають мед, горіхи і мак, а за бажаннями додатково ще і яблука, родзинки, сухофрукти й халву.
Також традиційними для святкового столу є пампушки, їх готують і солодкими – з цукровою пудрою, і солоними – з часником.
Вареники – ще одна страва, яка подають до столу на Святвечір. Їх готують з різними начинками: картоплею, капустою і вишнею.
Узвар – солодкий відвар з сушених фруктів, який готують напередодні Різдва і Хрещення Христового. Його роблять з порізаних сушених яблук, груш, а ще додають чорнослив для насиченості кольору і смаку.
Крім цього, важливе місце на святковому столі займає риба. Буковинські господині найчастіше готують тушковану рибу, її складають у горщик разом з морквою і цибулею, до неї додають різні спеції й томатну пасту за бажанням. Також до столу подають смажену та мариновану рибу.
Різдво – одне з найважливіших християнських свят. На Буковині існує багато традицій і обрядів до цього свята, які підкреслюють колорит нашого краю. Ці традиції передаються з покоління в покоління, вони додають магії до свята, а ще родинного затишку і тепла.
Христос народився!
Славімо його!
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами