Інсульт в Україні молодшає: у чому причина та де у Чернівцях можна отримати допомогу при хворобі

Пошук
UA EN

Інсульт в Україні молодшає: у чому причина та де у Чернівцях можна отримати допомогу при хворобі

Здоров'я
04.06
12:20

Поділись новиною:

Лікарі кажуть, що в останні роки інсульт помолодшав. Серед основних причин – наслідки «ковіду» та стреси через війну. У Чернівцях фахову допомогу за європейськими стандартами при хворобі надають в інсультному центрі Центральної міської лікарні.

Як працює інсультний центр у Чернівцях та скільки людей звернулося за допомогою цьогоріч – дізнавалися журналісти С4.

Чим раніше пацієнтові, який переніс інсульт, надати фахову медичну допомогу, тим більше шансів на одужання та зменшення наслідків від хвороби. У інсультному центрі Центральної міської лікарні Чернівців медичну допомогу надають за європейськими стандартами – до 17 хвилин.

Інсультний міський центр діє у Чернівцях з 2017 року. Тут надають допомогу при інсультах або підозрах. Нові можливості для пацієнтів у відділенні з’явилися після впровадження медичної реформи. 

«Інсульт – це ж раптово. У людини може не бути коштів, може не бути родичів. Зараз пацієнта привезли, і нам ніхто не потрібен. Всі медикаменти, всі обстеження – все є в нашому резерві. Навіть якщо ми не знаємо хто це, як його звуть, ми можемо у повному обсязі надати їм допомогу», – говорить завідувачка міським інсультним центром КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Іванна Тащук.

За минулий рік інсультний центр надав допомогу майже 800 пацієнтам. Цьогоріч їх вже 350, зокрема 88 процедур тромболізису, які проводять у відділенні анестезіології. Відділення розраховане на вісім ліжок, які оснащені спеціальними моніторами.

«Біля кожного ліжка розташовані монітори. З центрального пульта ми можемо повністю слідкувати за станом хворих і навіть деякі процедури звідси проводити, наприклад, тиск міряти. Кожне ліжко оснащене киснем. Ліжка також міняють положення по висоті і нахилу», – пояснює завідувач відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Ігор Пуляк.

У інсультному центрі працює мультидисциплінарна бригада: неврологи, терапевти, ендокринологи, психолог, логопед та інші. Це дозволяє з перших хвилин перебування у стаціонарі надавати пацієнту ефективне лікування судин.

Найближчим часом в інсультному центрі впровадять ендоваскулярне втручання. Цей метод мінімізує наслідки інсульту, навіть після 4,5 годин. Лікарі пройшли необхідне навчання, нині очікують підтвердження від НСЗУ. 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Чернівецькому обласному медичному діагностично-реабілітаційному центрі відкрили реабілітаційно-бальнеологічне відділення, де пацієнтам надаватимуть понад десять видів послуг – від цілющих ванн до психологічної допомоги.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

На Миколайчук OPEN завітав актор Вігго Мортенсен, який представив роботу «Мертві не завдають болю» (фоторепортаж)
Він зіграв не лише головну роль, а й виступив режисером, сценаристом і композитором стрічки. У фільмі Вігго Мортенсен хотів розповісти про долю звичайних жінок, які чекають на своїх чоловіків, братів...
У рамках фестивалю «Миколайчук Open» в Чернівцях відбулася творча зустріч із Ларисою Кадочниковою (фото)
Розмова з музою фестивалю, видатною акторкою Ларисою Кадочниковою про її творчість та співпрацю з легендами кіно відбулася в Центрі імені Івана Миколайчука. «Я все життя спостерігала за Іваном, то...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано