Чи справжні довідки про перевірку на поліграфі посадовців Чернівецької ОВА?: думка експертки

Пошук
UA EN

Чи справжні довідки про перевірку на поліграфі посадовців Чернівецької ОВА?: думка експертки

13.06
19:42

Результати проходження експертизи шляхом перевірки поліграфом трьома посадовцями Чернівецької ОВА навряд чи можна вважати достовірними, тому що фаховість тих, хто проводив цю процедуру, викликає великі сумніви. Про це у коментарі molbuk.ua сказала президентка ГО “Всеукраїнська асоціація поліграфологів” Тетяна Морозова.

Днями троє посадовців Чернівецької ОВА, двоє з яких заступники голови ОВА Богдан
Ковалюк та Артур Мунтян, оприлюднили результати проходження перевірки на детекторі брехні. Результати, згідно висновків фахівців, що проводили експертизу, засвідчили, що посадовці не причетні до резонансної справи з розкраданням гуманітарки на Буковині.

Проте експерт звернула увагу на те, що фахівці, які проводили експертизу, насправді такими фахівцями у сфері поліграфії не є.

“Зверніть увагу – на останній сторінці підпису одного поліграфолога – О. В. Сорочинського – немає”, – зауважує Тетяна Морозова.

А освіта другого “фахівця”, який підписався, не вказана, зазначає Тетяна Морозова. Вказана лише освіта О. В. Сорочинського – але він, як вже зазначалося, під висновками проходження процедури поліграфа не підписався.

“Серед опублікованих паперів документів про освіту М. М. Калинича немає. Там усі посилання – на документи про освіту пана Сорочинського, який цю довідку не підписав. Тобто, виходить, підписав висновки “фахівець”, у якого немає документів. Тож по факту це просто “липова довідка”, – зауважує Тетяна Морозова.

Також, каже президентка ВАП, ці “фахівці” зауважують у своїх документах, що їхня методика затверджена Всеукраїнською асоціацією поліграфологів.

“Але, по-перше, у ВАП немає жодної затвердженої методики. Ми – громадська організація. Я не можу 400-500 поліграфологів контролювати, чи дотримуються вони якоїсь методики, чи не дотримуються. І взагалі якоїсь конкретної методики не існує. Кожен поліграфолог сам несе відповідальність за те, якими тестами він користувався”, – каже експертка.

Також в документах зазначено, що експертизу проводила Всеукраїнська асоціація правди. Але що це за організація – співрозмовниця не знає.
Проте в їхньому КВЕДі (класифікації видів економічної діяльності) немає такого виду діяльності як освітня та викладацька.

Натомість основним видом діяльності зазначене виробництво комп’ютерів і периферійного устаткування. З-поміж інших видів діяльності – механічне оброблення металевих виробів; виробництво інших готових металевих виробів; оптова торгівля комп’ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням.

Читайте також:

Від сьогодні в Україні почав діяти візовий режим з росією
З 1 липня в Україні почав діяти візовий режим для громадян рф. Нагадаємо, два тижні тому таке рішення схвалив уряд з подачі президента Володимира Зеленського. Україна поступово ускладнювала в'їзд ...
Буковину прийняли в Асамблею європейських регіонів: що це означає
Відтепер наша область є членом в Асамблеї європейських регіонів. Заявку на членство Буковина подала ще кілька місяців тому. Відтак у червні Чернівецька область вперше взяла участь у вебінарі на тему ...
Розслідування завершили: на Буковині судитимуть бойовиків «днр»
Слідчі Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області завершили розслідування щодо двох учасників так званої «бригади Восток». Як зазначається у матеріалах кримінального провадження, обо...
Президент, голова уряду та премʼєр підписали спільну заяву щодо повноцінного членства в ЄС
Володимир Зеленський, Руслан Стефанчук та Денис Шмигаль підписали спільну заяву щодо стратегічної мети України – повноцінного членства в ЄС. Підписання відбулося в межах парламентс...
Зараз грає:

Марафон "Єдині новини"

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано