Червонокнижні зубри і ведмеді, зайці та козулі: яких тварин найбільше проживає у лісах Буковини
Червонокнижні зубри і ведмеді, зайці та козулі: яких тварин найбільше проживає у лісах Буковини
Швидкі новини
Червонокнижні зубри і ведмеді, зайці та козулі: яких тварин найбільше проживає у лісах Буковини
У лісах Чернівецької області завершили щорічний зимовий облік тварин. Як порівняти з попереднім роком, на Буковині зросла чисельність як мисливських, так і хижих тварин.
Про це інформує С4 з посиланням на Подільський лісовий офіс.
Так, з копитних тварин у результаті обліку в області виявили: 58 зубрів, 906 оленів благородних, 229 ланей, понад 7090 козуль, 1665 кабанів, шість лосів;
Проживають у лісах Буковини і хутрові тварини: понад 11360 зайців-русаків, 3317 білок, 1295 ондатр, 1517 лисиць, 53 вовки, 1845 борсуків, 740 видр, 956 куниць кам’яних та 1479 куниць лісових, 1014 тхорів чорних, 342 коти лісові, 51 рись, 35 ведмедів бурих, 403 горностаї, 32 бобри.
З птахів – 1177 фазанів, 6760 сірих куріпок, 202 глухарі, 253 рябчики.
Зазначається, що йдеться про кількість тварин, які мешкають у вільних умовах. Ще про частину звірів піклуються у вольєрних господарствах.
«Враховуючи те, що полювання під час воєнного стану заборонене, чисельність мисливських тварин порівняно з минулим роком зросла: оленя благородного на 40%, оленя плямистого на 8%, козулі на 11%, кабана на 16%. Водночас через відсутність полювання збільшилася і кількість хижих та шкідливих звірів: лисиць, вовків, бродячих собак», – вказують лісівники.
Проводячи «перепис» тварин, лісівники визначають видовий склад, встановлюють місця перебування тварин, їх міграції, територіальне розміщення, чисельність у різних угіддях тощо.
Відтак, оцінюється та планується діяльність, визначається динаміка чисельності тварин – останніми роками, за даними лісового офісу, вона є позитивною. Облік також є головним критерієм визначення лімітів добування мисливських тварин на наступний сезон.
Цьогоріч «перепис» звірів проводили з методами спостережень, шумового прогону і встановлення фотопасток у місцях підгодівлі, зимових скупчень тварин.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у лісах Чернівецької області цьогоріч планують зібрати понад 13 тонн шишок.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами