Чернівецька міськрада звернеться до МОЗ та НСЗУ щодо збереження онкогематологічного відділення обласної дитячої лікарні

Пошук
UA EN

Чернівецька міськрада звернеться до МОЗ та НСЗУ щодо збереження онкогематологічного відділення обласної дитячої лікарні

Здоров'я
25.06
14:14

Поділись новиною:

Депутати Чернівецької міської ради планують ухвалити звернення до Міністерства охорони здоров’я, Національної служби здоров’я, обласної ради та обласної військової адміністрації щодо збереження онкогематологічного відділення на базі обласної дитячої клінічної лікарні.

Відповідне протокольне рішення депутати ухвалили на сесії 25 червня, пише С4.

Під час засідання у залі міськради виступила мати пацієнтки онкогематологічного відділення Чернівецької обласної дитячої лікарні, яка представляла інтереси батьків інших онкохворих дітей. Вона закликала депутатів, щоб міська рада звернулися до всіх державних інституцій в клопотанні цього питання.

«Я хочу звернутися до вас. Я вас дуже прошу не залишайтеся осторонь, допоможіть нам. Ми просимо вас про цю підтримку. Ми, батьки, оформили юридичне звернення до Чернівецької міської ради, зібрали підписи, звичайно, нас не багато, тому що все це робилося швидко, але я вас дуже прошу підтримати нас. Хочу, щоб ви звернулися до всіх державних інституцій, МОЗ, НСЗУ в клопотанні цього питання. Ми не можемо закрити. Давайте краще розвивати наше відділення до референтного. Давайте будемо центром лікування цих дитячих надскладних хвороб в Чернівцях. У нас чудова природа, ці діти можуть тут відновлюватися, і ментально, і фізично. Закрити це найпростіше. Я вважаю, що потрібно розвивати, вкладати в те сили», – сказала жінка.

Депутати ж зі свого боку ухвалили відповідне протокольне рішення щодо звернення до відповідних державних інституцій.

«Я переконаний, що в цьому залі точно вас всі підтримають. Ми можемо прийняти звернення до всіх служб, які на це впливають», – сказав міський голова Роман Клічук.

Нагадаємо, раніше у мережі заявилася інформація, що під загрозою закриття опинилося дитяче онкогематологічне відділення Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні. Оскілки через новий наказ МОЗ медичну допомогу планують централізувати, залишивши її лише у кількох великих містах.

«У всіх регіонах хочуть закрити відділення і щоб всі діти поступали до Львова, Києва і Дніпра. Звичайно, що це величезне зло і я вважаю, що це не повинно так бути, тому що діти не можуть лікуватися тільки в великих центрах. Вони всі поступають в різних стадіях процесу [захворювання]. Деколи діти поступають в термінальних станах, коли потрібно проводити лікування на місці», – розповів завідувач відділення кардіоонкогематології ОДКЛ Михайло Гнатюк Михайло Гнатюк.

Водночас в обласній дитячій клінічні лікарні заявили, що онкогематологічне відділення працює та працюватиме в штатному режимі. У 2026 році лікарня та Національна служба здоров’я України уклали договір на медичне обслуговування дітей з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями терміном на 3 роки.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

На Буковині шукають чотирьох людей, які зникли на річці Дністер, серед них — троє дітей
У середу, 24 червня, на річці Дністер у Чернівецькій області зникли четверо людей, серед них — троє дітей. Про це пише С4 із посиланням на ДСНС України та відділ комунікації поліції Чернівецької о...
24.06
22:45
На кордоні з Румунією на Буковині відкрили додатковий маршрут для туристичних автобусів
Через пункт пропуску «Дяківці - Раковець» запровадили тимчасовий пропуск автобусів будь-якого розміру та місткості. Про це пише С4 із посиланням на сайт Держприкордонслужби. Як зазначають у...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано