Більше знеболювальних та тест-смужки на глюкозу: що змінилося в урядовій програмі «Доступні ліки»
Більше знеболювальних та тест-смужки на глюкозу: що змінилося в урядовій програмі «Доступні ліки»
Швидкі новини
Більше знеболювальних та тест-смужки на глюкозу: що змінилося в урядовій програмі «Доступні ліки»
У Чернівецькій області у 2023 році виписали майже 300 тисяч електронних рецептів за програмою «Доступні ліки». Цьогоріч у програмі з’явилися три нові напрямки.
Про це під час брифінгу розповіла голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак, передають репортери С4.
За словами Гусак, цього року майже чотири мільярди бюджетних коштів, які надійшли в область від НСЗУ до закладів за надані медичні послуги, використовувалися насамперед на потреби пацієнтів.
«Ми закуповуємо медичні послуги на усіх рівнях за потребою для буковинців, а також ліки, які необхідні їм, для того, щоб утримувати якість життя і зберегти саме життя», – каже голова НСЗУ.
Цьогоріч у програмі «Доступні ліки» з’явились три нові напрямки. Йдеться про імуносупресивні препарати для людей, які пережили трансплантацію органів. Пацієнти тепер можуть придбати медикаменти у найближчій аптеці. Гусак каже, що перші імуносупресивні препарати отримали в Україні саме у селищі Глибока на Буковині.
У серпні також поповнили список знеболювальних для паліативних хворих. А з жовтня додали тест-смужки для визначення рівня глюкози у крові.
За програмою «Доступні ліки» аптеки області вже отримали 39 мільйонів гривень від НЗСУ. Цей показник один з найкращих у державі для сільської місцевості. Він становить 37%. Як пояснює голова НСЗУ, якщо в Україні найменша відстань до найближчої аптеки становить 7 км, то у Чернівецькій області – це 5 км.
«Цього року уряд полегшив ліцензування аптечних пунктів, які розташовані в селі. Тобто спростили умови для тих аптечних пунктів, які не мали необхідної квадратури, щоб отримати ліцензію», – зазначила Наталія Гусак.
Посадовиця додала, що у Чернівецькій області пацієнти найчастіше скаржаться на чотири медичні заклади. Зокрема, йдеться про Міську поліклініку №2, обласну клінічну лікарню, обласний клінічний онкологічний диспансер і Чернівецький діагностичний центр. У своїх скаргах чернівчани вказують на те, що не всі послуги в цих лікарнях надають безоплатно.
У планах НСЗУ на наступний рік – оцінка якості надання першочергової медичної допомоги. Зокрема, таким лікарням обіцяють доплачувати, але за умови, що вони будуть виконувати у повному обсязі свій базовий наказ і договірні відносини з Національною службою здоров’я України.
Нагадаємо, раніше Наталія Гусак заявляла про те, що на Буковині присутній низький рівень поінформованості населення про можливості програми «Доступні ліки» та відсутній чіткий перелік лікарських послуг, які оплачує служба здоров’я.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами