Врятували понад 1 мільйон книг: засновник Yakaboo розповів про релокацію на Буковину

Пошук
UA EN

Врятували понад 1 мільйон книг: засновник Yakaboo розповів про релокацію на Буковину

Війна
09.08
12:48

Поділись новиною:

Yakaboo — національна книжкова платформа. До 24 лютого компанія мала під Києвом найбільший в Україні книжковий склад — 5 тис. м². З початком повномасштабної війни Іван Богдан, гендиректор YAKABOO, прийняв рішення релокувати бізнес на захід України, щоб врятувати майже 1 млн українських книжок та зберегти робочі місця. Всеукраїнська інформаційна кампанія «Пліч-о-пліч» розповідає історію релокованого бізнесу.

Читайте також: Знайшов прихисток на Буковині: історія коваля з Лисичанська, в якого згорів дім

«Російське вторгнення вплинуло на життя кожного українця. Книжкова галузь у цьому випадку не стала винятком. Ми розуміли, що в нас на складі знаходилось майже мільйон книжок, і ми чітко-твердо прийняли рішення, що нам потрібно робити релокацію бізнесу. Ми повинні були відновити роботу, щоб українці могли купувати книжки. Для нас був особливий момент, коли приїхала перша фура і ми побачили книжки, які вціліли. За весь цей час ми перевезли майже мільйон книжок. На це нам знадобилось 24 фури. Те, що ми робили, було ризиковано, складно, але це того вартувало. Бо всі ми розуміємо, що українська книжка, українське слово – це наша броня. Книжки, які ми читаємо, формують нашу ідентичність», – розповідає Іван. 

Дивіться наші новини на YouTube

На підприємстві зараз працюють 70 робітників, половина з яких – представники однієї з громад краю. Тож книгами зараз опікуються місцеві жителі та вимушені переселенці, які наразі проживають на Буковині.

«Перше, що ми почали робити, – наймати місцевих жителів. На складі працює майже 70 людей, 20 з яких переселенці, а всі інші – це якраз представники місцевої громади. В них я відчув відкритість, щирість і бажання допомогти», – зазначає пан Іван. 

YAKABOO планує створення у Чернівцях культурно-літературного хабу – простору для читання, дозвілля та приклад успішної співпраці бізнесу і влади на користь людей. Також на початку повномасштабного вторгнення компанія відкрила українцям безкоштовний доступ до всіх книжок в додатку YAKABOO. Там можна прочитати й книги чернівецьких видавництв. За період із початку бойових дій додатком скористалися понад 600 тисяч українських читачів

Соціальний проєкт «Пліч-о-пліч» розповідає історії про надзвичайних українців. Слідкувати за історіями героїв можна в Instagram та Facebook.

Читайте також:

Спека до середини тижня, а далі — похолодання: якою буде погода на Буковині наступного тижня
У Чернівецькій області початок тижня буде спекотним. Щоправда, до п’ятниці на Буковині похолодає. Про це пише С4 з посиланням на Український гідрометеорологічний центр. За інформацією синоп...
Росіяни влучили безпілотником у будівлю районного ТЦК у Кременчуці на Полтавщині
Уранці 6 липня російська армія завдала удару БпЛА по Кременчуку Полтавської області, внаслідок чого сталося влучання у приміщення одного з військкоматів міста. Про це повідомили у Сухопутних війсь...
Війна
06.07
11:00
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано