За яких умов військовослужбовці можуть повернутися на службу після першого СЗЧ та дезертирства: пояснення прокуратури

Пошук
UA EN

За яких умов військовослужбовці можуть повернутися на службу після першого СЗЧ та дезертирства: пояснення прокуратури

Війна
08.12
11:14

Поділись новиною:

Майже 60 тисяч кримінальних проваджень зареєстрував офіс Генпрокурора щодо військовослужбовців, які самовільно залишили частини, і майже 30 тисяч щодо дезертирства. Відтепер військових, які втекли зі служби, звільнять від кримінальної відповідальності.

За яких умовах це можна зробити та чи все ж можливе покарання — журналістам С4 пояснив заступник керівника Чернівецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Володимир Сегедій.

Цьогоріч 28 листопада президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишив військові частини або дезертував. Вони можуть повернутися до лав ЗСУ до 1 січня 2025 року й добровільно обрати частину, де продовжать служити.

«Вони або їхній командир мають поінформувати відповідні Спеціалізовані прокуратури у сфері оборони, територіальні управління Державного бюро розслідувань, органи Національної поліції чи територіальне управління військової служби правопорядку», — каже Володимир Сегедій.

Нині понад вісім тисяч військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину або вчинили дезертирство, добровільно повернулися на службу. Зокрема, понад п’ять тисяч військових повернулися за законом про звільнення від кримінальної відповідальності.

«Крім цього, Закон України “Про внесення зміни до глави XII “Прикінцеві положення” Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо умов продовження військової служби під час дії воєнного стану окремим категоріям військовослужбовців” передбачає поновлення грошового забезпечення та інших соціальних гарантій військовослужбовцям, військову службу яким було призупинено у зв’язку із самовільним залишенням частин або місця служби, та, які не пізніше 1 січня 2025 року добровільно прибудуть до військових частин», — додає заступник керівника Чернівецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.

Якщо військовослужбовець вдруге самовільно залишить військову частину йому загрожує до десяти років позбавлення волі. За дезертирство — покарання від п’яти до 12 років ув’язнення.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

Стало відомо, яким поїздом найчастіше користуються пасажири із Чернівців
Найбільше пасажирів з Чернівців подорожувало у напрямку Києва поїздом №007/008. До столиці й назад протягом року їздило 277,8 тис. людей. Про це у відповідь на запит медіахолдингу С4 повідомили в ...
Уранці 25 грудня над Буковиною знищили ворожу ракету
Уранці 25 грудня під час масованої ракетної атаки росіян над Чернівецькою областю сили ППО знищили ворожу ракету. Про це пише С4 із посиланням на начальника Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка. ...
Війна
25.12
09:56
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано