Як не переїсти на свята: поради медиків

Пошук
UA EN

Як не переїсти на свята: поради медиків

Здоров'я
07.01
12:10

Поділись новиною:

Новорічно-різдвяні свята часто супроводжуються рясними застіллями. Однак для організму це може принести шкоду, особливо для тих, хто дотримувався посту.

Про це пише С4 з посиланням на Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб.

«Жоден організм не схвалить такого частування і найбільше страждатиме підшлункова залоза. А ті люди, які дотримувалися посту, взагалі ризикують після переїдання потрапити до лікарні», – зазначила завідувачка відділу промоції здорового способу життя Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольга Прижбило.

Щоб не переїсти, дотримуйтеся простих правил:

  • Впродовж всього дня пийте більше води;
  • Не голодуйте до застілля, а впродовж дня їжте овочі, зелень, яйця, рибу, куряче філе, телятину;
  • Намагайтесь не споживати протягом дня вуглеводи (крупи, макарони, картоплю, мучне і солодке) – вони стимулюють виділення інсуліну, який викликає надмірний апетит;
  • За святковим столом віддавайте перевагу м’ясу, рибі, овочам та зелені;
  • Мінімізуйте вживання алкоголю;
  • Пам’ятайте про те, що ви точно не зможете з’їсти все, що є на столі.

Що можна їсти після застілля, у випадку атонії, або народне «став шлунок»?

Основною причиною зупинки шлунку є, перш за все, переїдання. На другому місці – погано пережована їжа, яку людина поглинає швидко і великими шматками.

Симптоми зупинки шлунку:

  • відчуття тяжкості в ділянці шлунка;
  • гострі, спазмуючі болі у шлунку;
  • відрижка з неприємним запахом і гірким післясмаком.

Якщо при проблемі зі шлунком піднялася температура, це може сигналізувати про більш серйозної патології. Тому слід негайно звернутися за допомогою лікаря. Він призначить лікування.

У перший день взагалі краще нічого не їсти, щоб не навантажувати подразнений шлунок. Проте необхідно пити багато рідини. Це може бути тепла кип’ячена вода, мінеральна негазована вода, неміцний чай, або навіть відвар.

Якщо стає трохи краще, можна дозволити собі з’їсти нежирний курячий бульйон ,рідку кашу, відварене куряче м’ясо, десерт у вигляді яблучного пюре, зварити компот із сухофруктів.

Допоможуть також кисломолочні продукти, які містять корисні біфідобактерії. Це можуть бути натуральні йогурти, кефір чи кисле молоко.

Перша допомога при зупинці шлунка:

  • ляжте;
  • послабте тугі місця на одязі, розстебніть ремінь на животі;
  • випийте склянку мінеральної води з газом або без;
  • не їжте кілька годин;
  • пийте тільки трав’яні чаї, можна з лимоном.

І пам’ятайте: запорукою гарного самопочуття без зупинок шлунка та інших неприємних проблем зі здоров’ям є правильний спосіб життя: раціональне харчування, фізична активність, повноцінний сон і позитивний настрій, незважаючи ні на що.

Як повідомлялося раніше, попри свята, чернівчани не залишаться без медичної допомоги. 6 та 7 січня на Лікарні Чернівців у святкові дні працюватимуть за скороченим графіком, тож, у разі необхідності, можна буде звернутися по допомогу.

Читайте також:

На Буковині військові на протезах на Водохреще занурились у крижані ополонки (фото)
Взірець сили та незламності. Семеро ветеранів на протезах на Водохреще занурились у крижану воду. Цим вчинком вони не лише підтримали християнську традицію, а вкотре показали, що у будь-якій ситуа...
Війна
06.01
20:01
Протягом двох днів Буковиною курсуватиме ретро-потяг
У Чернівецькій області 7 та 8 січня курсуватиме старовинний паровоз. Поїздка на ньому – безкоштовна. Про це повідомив начальник чернівецького локомотивного депо Іван Чернятинський, пише С4. Фот...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано