Втратили цех у перші дні повномасштабної війни: як на Буковину релоковувалось відоме підприємство «Велотрейд»

Пошук
UA EN

Втратили цех у перші дні повномасштабної війни: як на Буковину релоковувалось відоме підприємство «Велотрейд»

31.05
19:49

Поділись новиною:

За півтора року від початку повномасштабного вторгнення, станом на кінець вересня 2023 року, в Україні за програмою релокації бізнесу у більш безпечні регіони переїхало 840 підприємств. З них 667 працювали на новому місці, про що свідчить статистика Міністерства економіки України. Одним з таких є Харківське підприємство «Велотрейд».

Про те, як власники «Велотрейда» ухвалили рішення щодо переїзду, а також з якими труднощами в ході релокації зіштовхнулися – у нашому матеріалі.

«Велотрейд» – це відомий харківський виробник недорогих велосипедів, який існує з 1990-х років й нараховував 200 робітників. Як розповів нам виконавчий директор «Велотрейда» Микита Ткаченко, підприємство до повномасштабного вторгнення за день могло випускати тисячу велосипедів. На початку березня 2022 року в один із цехів підприємства влучила ракета, яка повністю зруйнувала склад із більшістю запчастин, тому в травні переїхали до Хотина.

«По суті, потрібно було все заново налагодити, бо в нас більша частина обладнання згоріла. На той момент більше ніде не було площ, котрі нам підходять, тому вибрали Хотин.Майже все ми перевезли Укрзалізницею. Основні труднощі – це те, що на той момент ніхто не хотів їхати в Харків, бо там були дуже великі обстріли. Спочатку перевозили готові  вироби, а потім вже саме виробниче обладнання», – зазначає Микита Ткаченко.

Вироби зі складу, які вціліли, перевезли до Хотина, а саме виробництво розташоване у Тернопільській області – у місті Борщів.

«Десь відсотків 80-90 працівників ми перевезли. Основні проблеми релокації це побут, бо для будь-якого великого підприємства перевезти й розмістити, наприклад, 50 людей, а це не тільки співробітники, а з сімʼями, бо ніхто не залишав Харків без сімей, то у випадку війни, коли й так всі вільні квартири або будинки зайняті, то проблема побуту велика, бо тобі просто немає куди розмістити співробітників, а знайти співробітників на місці це також проблема», – каже Микита Ткаченко.

Він наголошує, що основна причина релокації до Хотина – надання мером житло для майже всіх співробітників. Адаптувались до нового міста швидко. 

«Від Хотина лише позитивні враження, бо там реально є мер, який мер з великої літери, бо він дуже нам багато допомагав із розселенням людей, із пошуком приміщення. Взагалі, від нього було дуже багато підтримки. Тому в нас стільки самі теплі спогади про це місце», – додає він.

Матеріал підготувала Вікторія Макайда

Читайте також:

До центру рекрутингу в Чернівцях за майже три місяці роботи звернулися понад 350 людей: яких фахівців потребують
У місцевому ЦНАПі в Чернівцях уже майже три місяці працює центр рекрутингу української армії. За цей час до установи звернулися понад 350 людей. З них 68 — знайшли роботу в Збройних силах України. ...
Війна
24.11
10:29
Футбольний клуб «Буковина» програв у заключному матчі літньо-осінньої частини сезону
У суботу, 23 листопада, відбувся заключний матч літньо-осінньої частини сезону Першої ліги. Гру, яка чернівецька «Буковина» грала на виїзді, закінчилась поразкою для команди. Матч завершився з рахунк...
Спорт
23.11
14:04
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано