Вступна кампанія 2023: усе, що треба знати майбутнім бакалаврам та магістрам

Пошук
UA EN

Вступна кампанія 2023: усе, що треба знати майбутнім бакалаврам та магістрам

Поділись новиною:

Уже з 1 липня абітурієнти почнуть реєстрували свої електронні кабінети, у яких вони зможуть подати заявки на обрані спеціальності до закладів вищої освіти. Цьогоріч вступна кампанія, як і торік, відбувається в умовах воєнного часу з деякими змінами.

Про це повідомляє С4.

Вступ до бакалаврату

Цьогорічні випускники матимуть можливість вступити на перший освітній рівень на основі НТМ (національного мультипредметного тесту) з трьох предметів: два обов’язкові – українська мова та математика, і один на вибір – історія України, біологія, фізика, хімія, іноземна мова.

Крім того, у 2023 році приймають сертифікати ЗНО 2020 та 2021 років та результати НМТ 2022 року та 2023 року.

Вступники можуть навчатися як за кошти держбюджету, так і за кошти фізичних або юридичних осіб. Конкретна кількість місць, виділених державою на ту чи іншу галузь знань та спеціальність, визначається щороку відповідною постановою КМУ – її здебільшого ухвалюють напередодні вступної кампанії.

Для того, що подати заяву в університет, необхідно зареєструвати особистий електронний кабінет вступника з 1 липня. На основі цього особистий електронний кабінет вступника, через який з 19 липня буде відкрито можливість подання заяв у виші. 

Під час подання заяв абітурієнти мають вказати пріоритетність спеціальностей, їх після подання заяв не можна буде змінити, а лише скасувати заяву з пріоритетністю. 

У результаті конкурсного відбору вступники зможуть побачити своє місце у рейтингових списках. Їх можна буде переглянути на сайті, або ж безпосередньо у закладі вищої освіти. Списки рекомендованих до зарахування на бюджет оприлюднюють не пізніше 5 серпня.

Вступ на магістратуру

У 2023 році для вступу в магістратуру необхідно скласти єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) та/або єдиний вступний іспит (ЄВІ) та/або фаховий іспит у закладі вищої освіти. 

Водночас деякі вступники можуть вступити на основі лише мотиваційного листа. Йдеться про зарахування виключно за кошти фізичних та/або юридичних осіб на спеціальності, яким надається особлива підтримка.

Реєстрація електронних кабінетів для майбутніх магістрантів розпочнеться 1 липня. Співбесіди, фахові іспити проводяться з 17 по 28 липня. А Реєстрація заяв вступників для участі в конкурсному відборі розпочинається 31 липня та закінчується 21 серпня.

Вступникам цьогоріч надається можливість вступити за іншою спеціальністю (за умови складання потрібного іспиту) та в інший університет.

Дізнатися, чи вступив абітурієнт у заклад вищої освіти можна буде дізнатися в особистому електронному кабінеті вступника або ж у приймальній комісії ЗВО.

Раніше ми писали про те, що цьогоріч на Буковині функціонуватиме близько 200 таборів для дозвілля та навчання дітей. 

Читайте також:

У міській раді розповіли про важливу процедуру, необхідну для отримання компенсації за збитки під час атаки
Для того, щоб отримати компенсацію за пошкоджене під час російської атаки приміщення, необхідно спершу зафіксувати ці збитки. Цим займається спеціальна комісія. Відповідне роз’яснення надали у деп...
Війна
13.07
16:12
Наслідки російської атаки по Чернівцях (фото)
Розтрощені шибки, пошкоджені будинки, нежитлові приміщення, автівки, гаражі та магазини — такими є наслідки російської атаки по Чернівцях. Станом на зараз підтверджена загибель двох людей: 26-річн...
Війна
12.07
17:05
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано