Вступна кампанія 2023: усе, що треба знати майбутнім бакалаврам та магістрам
Вступна кампанія 2023: усе, що треба знати майбутнім бакалаврам та магістрам
Швидкі новини
Вступна кампанія 2023: усе, що треба знати майбутнім бакалаврам та магістрам
Уже з 1 липня абітурієнти почнуть реєстрували свої електронні кабінети, у яких вони зможуть подати заявки на обрані спеціальності до закладів вищої освіти. Цьогоріч вступна кампанія, як і торік, відбувається в умовах воєнного часу з деякими змінами.
Про це повідомляє С4.
Цьогорічні випускники матимуть можливість вступити на перший освітній рівень на основі НТМ (національного мультипредметного тесту) з трьох предметів: два обов’язкові – українська мова та математика, і один на вибір – історія України, біологія, фізика, хімія, іноземна мова.
Крім того, у 2023 році приймають сертифікати ЗНО 2020 та 2021 років та результати НМТ 2022 року та 2023 року.
Вступники можуть навчатися як за кошти держбюджету, так і за кошти фізичних або юридичних осіб. Конкретна кількість місць, виділених державою на ту чи іншу галузь знань та спеціальність, визначається щороку відповідною постановою КМУ – її здебільшого ухвалюють напередодні вступної кампанії.
Для того, що подати заяву в університет, необхідно зареєструвати особистий електронний кабінет вступника з 1 липня. На основі цього особистий електронний кабінет вступника, через який з 19 липня буде відкрито можливість подання заяв у виші.
Під час подання заяв абітурієнти мають вказати пріоритетність спеціальностей, їх після подання заяв не можна буде змінити, а лише скасувати заяву з пріоритетністю.
У результаті конкурсного відбору вступники зможуть побачити своє місце у рейтингових списках. Їх можна буде переглянути на сайті, або ж безпосередньо у закладі вищої освіти. Списки рекомендованих до зарахування на бюджет оприлюднюють не пізніше 5 серпня.
У 2023 році для вступу в магістратуру необхідно скласти єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) та/або єдиний вступний іспит (ЄВІ) та/або фаховий іспит у закладі вищої освіти.
Водночас деякі вступники можуть вступити на основі лише мотиваційного листа. Йдеться про зарахування виключно за кошти фізичних та/або юридичних осіб на спеціальності, яким надається особлива підтримка.
Реєстрація електронних кабінетів для майбутніх магістрантів розпочнеться 1 липня. Співбесіди, фахові іспити проводяться з 17 по 28 липня. А Реєстрація заяв вступників для участі в конкурсному відборі розпочинається 31 липня та закінчується 21 серпня.
Вступникам цьогоріч надається можливість вступити за іншою спеціальністю (за умови складання потрібного іспиту) та в інший університет.
Дізнатися, чи вступив абітурієнт у заклад вищої освіти можна буде дізнатися в особистому електронному кабінеті вступника або ж у приймальній комісії ЗВО.
Раніше ми писали про те, що цьогоріч на Буковині функціонуватиме близько 200 таборів для дозвілля та навчання дітей.
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами