Віряни вшановують 40 святих: що це за свято та які традиції існують в народі

Пошук
UA EN

Віряни вшановують 40 святих: що це за свято та які традиції існують в народі

Поділись новиною:

Сорок святих – одне з улюблених народних свят. Його назва походить від свята християнського, бо 9 березня Церква вшановує пам’ять 40 святих мучеників-воїнів, які загинули близько 320 року страшною смертю через тогочасне гоніння на християн у Римській імперії.

Про це пише С4 з посиланням на Православну церкву України.

Сорок хоробрих воїнів прославились своїм подвигом, засвідчуючи віру в істинного Бога. Святі мученики не були аскетами, ченцями, а вони були воїнами. Лишились свідчення про те, що воювали вони чудово, тобто були воїнами вправними, хоробрими, а відтак – духовно сильними. І до подвигу, який вони здійснили, ці воїни підготувалися своїм життям.

Історія свята

Трапилось це в Малій Азії, поблизу міста Севастія Вірменська (на території нинішньої Туреччини). Не переконавши воїнів-християн добровільно зректися віри Христової, командири-язичники загнали їх в крижану воду Севастійського озера. На березі чекала гаряча лазня та помилування для кожного, хто б погодився зректися віри. Лише один із сорока воїнів не витримав випробування й побіг до лазні, де вмер. А його місце, сорокове, зайняв вартовий, язичник, який був вражений стійкістю і мужністю воїнів-християн та наслідував їх.

На ранок мучителі були розлючені, що мученики досі живі, моляться Христу разом з їхнім вартовим, а тому зі злості поперебивали воїнам ноги молотами. Потім їх живцем спалили, а кістки кинули у воду озера. Проте після чудесного явлення єпископу Севастії, через три дні побожні люди зібрали кістки мучеників з води, які світилися там, наче зорі, і поклали їх на почесному місці. Так закінчився мученицький подвиг святих угодників Божих.

Традиції на 40 святих

Фото: pixabay

У цей день обов’язково йдуть до церкви і ставлять 40 свічок, моляться, дякують Богові за все, просять захисту від негараздів, хвороб, б’ючи 40 поклонів.

Господині печуть 40 булочок у формі пташок. У різних регіонах України вони мають назви птахів – сороки, жайворонки, буслики. У народі вірили, що саме на Сорок святих з вирію повертаються пернаті – сорок різних порід.

Часто пташечок нанизували на невеличкі різочки, лозинки чи очеретинки й так запікали. Їх розвішували на деревах у саду, дарували сусідам або ж роздавали дітям, щоб у господарстві свійська птиця здорова була.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

«Буковина» програла в матчі проти «Динамо» в півфіналі Кубка України
Футбольний клуб «Буковина» програв у півфіналі Кубка України, де зіграв проти київського «Динамо». Гра завершилася із рахунком 4:1 на користь суперників. Про це пише С4 із посиланням на трансляцію...
Спорт
23.04
17:50
«Укрзалізниця» продовжила курсування регіонального поїзда «Чернівці — Львів» у травні
Поїзд №802/801 «Чернівці — Львів — Чернівці» продовжить курсувати в травні. Зробили це через високий попит пасажирів під час весняних подорожей. Про це повідомили у Telegram «Укрзалізниці», пише С...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано