Відтепер, щоб в’їжджати і перебувати у прикордонних смугах на Буковині, потрібно отримати дозвіл від ДПСУ

Пошук
UA EN

Відтепер, щоб в’їжджати і перебувати у прикордонних смугах на Буковині, потрібно отримати дозвіл від ДПСУ

Поділись новиною:

Уряд обмежив в’їзд, перебування і проживання у прикордонних смугах. Зміни не стосуються населених пунктів та зон відпочинку, а також людей, котрі їдуть за кордон.

Про це пише С4 з посиланням на Державну прикордонну службу України.

Так, згідно з постановою Кабіну від 7 грудня, громадяни України, іноземці та особи без громадянства мають право в’їжджати у контрольований прикордонний район, перебувати, проживати або пересуватися в його межах на підставі документів, що посвідчують їх особу.

Крім того, зміни передбачають обмеження у вільному в’їзді, перебуванні, проживанні, провадженні робіт й пересуванні осіб у прикордонній смузі. У ДПСУ вказують, що прикордонна смуга – це ділянка місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону.

Кому потрібен дозвіл

Тепер ті, хто планують здійснювати в’їзд, перебувати та проводити роботи у межах прикордонної смуги, мають отримати дозвіл органу ДПСУ. Пропуски видаватимуть особам, які безпосередньо виконують завдання у визначеній зоні відповідальності.

Це стосується як фізичних так і юридичних осіб. Дозвіл фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника.

Також дозволи потрібні для проведення авіаційних робіт, будівництва, вирубування дерев і чагарників, водокористування, геологічного вивчення, дорожніх та інших досліджень, гідротехнічних, землевпорядних, меліоративних, водолазних робіт, відео-, кіно- та фотознімання місцевості, туристичних подорожей і стрибків з парашутів.

Як отримати пропуск

Орган Державної прикордонної служби не пізніше десяти робочих днів з дня надходження звернення про надання/визнання недійсним дозволу та документів, що додаються до нього, приймає рішення про надання дозволу, про відмову в наданні дозволу або про визнання наданого дозволу недійсним.

Про прийняте рішення орган Державної прикордонної служби не пізніше наступного робочого дня повідомляє заявника з використанням офіційного каналу зв’язку, зазначеного у зверненні.

Кому не треба отримувати дозвіл

У ДПСУ наголошують, що до прикордонної смуги не належать населені пункти і місця масового відпочинку населення. При цьому дозволи не потрібні у таких випадках:

  • особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон;
  • водіям вантажних автомобілів та супроводжуючим їх особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення;
  • особам, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги, що рухаються автомобільним транспортом автомобільними дорогами загального користування державного значення, залізничним транспортом залізничними шляхами сполучення, частина яких проходить по ділянках місцевості, де встановлено прикордонну смугу, без виконання зупинок, виходу на залізничних станціях у прикордонній смузі.

Зазначимо, що загальна протяжність державного кордону у Чернівецькій області складає 404,7 кілометра, з яких суходолом – 343 (з них гірська – 82,6),  річкою – 61,7.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

Парламент продовжив термін добровільного повернення військових із СЗЧ
Верховна Рада України продовжила термін добровільного повернення на службу бійців, які самовільно залишили військову частину, до 30 серпня 2025 року. Про це повідомив народний депутат Ярослав Желе...
Війна
30.04
11:48
На Буковині затримали правоохоронця, який разом зі спільником переправляв ухилянтів за кордон
У Чернівецькій області викрили місцевого правоохоронця, якого підозрюються у допомозі військовозобов'язаним у втечі за кордон. Його та спільників затримали 25 квітня під час спроби переправлення кіль...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано