Вчаться бути підприємцями: у Чернівцях школярі з восьми громад презентували свої бізнес-проєкти

Пошук
UA EN

Вчаться бути підприємцями: у Чернівцях школярі з восьми громад презентували свої бізнес-проєкти

Поділись новиною:

Вісім шкільних команд з різних районів Буковини вивчали принципи соціально відповідального бізнесу та зробили перші кроки у розвитку власних справ. Проєкт реалізували за ініціативи громадської організації «Фонд “Буковина інноваційна”», Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Про це повідомляє С4.

Нині у Чернівцях відбувся форум соціального молодіжного підприємництва. Учні різних освітніх закладів презентували бізнес-проєкти.

Так, учні Хотинського ліцею №5 виготовили пастилу. Свою продукцію реалізовують у школі та через соціальні мережі. Замовлення у молодих підприємців роблять як діти, так і дорослі. Реалізувати ідею змогли за підтримки ГО «Фонд “Буковина інноваційна”».

А ось команда з Чернівецького ліцею «Престиж» виготовляє стильні браслети. Бізнес-ідею придумали, коли були з друзями у горах. В одного з хлопців на рюкзаку порвався ремінь, полагодити його вдалося завдяки міцному шнуру – паракорд. Такі браслети можуть допомогти у різних ситуаціях, адже вони багатофункціональні: їх можна використовувати для надання домедичної допомоги, так і просто аксесуар.

Проєкт «Інтеграція молоді шляхом створення молодіжного соціального підприємництва» ще до повномасштабного вторгнення впроваджували у Донецькій, Луганській, Житомирській та Івано-Франківській областях. Нині долучилася й Буковина. На участь в проєкті відібрали вісім навчальних закладів з п’яти громад області.

«Його реалізовує ГО “Буковина інноваційна” за підтримки програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках великого проєкту EU4Recovery. Ми акцент робимо саме на молодіжні соціальні підприємства, в яких залучена молодь від 14 до 18 років, ВПО і місцеві. У цьому полягає, власне, процес інтеграції цієї молоді в місцеві громади», – говорить голова ГО «Фонд “Буковина інноваційна”» Тетяна Мосін.

Аби отримати грантову допомогу, командам необхідно було захистити свої проєкти. 

«Ми починали з 28 команд, з яких у другий етап допущено було 17, у третій – 12, у фіналі ми підтримали вісім. Загальна сума фінансової допомоги, яку ми як громадська організація надали спільно з Програмою Розвитку ООН, становить майже 600 000 грн. Це сума для їхнього старту на закупівлю різноманітного обладнання, для виготовлення їхньої продукції. Далі вже завдання команд розвивати своє підприємство самостійно», – зазначає Тетяна Мосін.

Чернівецька громада одна з перших, яка відгукнулася на участь в проєкті. Адже деякі школи вже мали досвід соціального шкільного підприємства. 

«Такі проєкти важливі, тому що вони справді вчать дітей підприємництву і вчать тому, що можна досягнути дуже багато чого, але починати треба своїми руками. І тут важливою є саме підтримка менторів, кураторів чи відповідальних у школі. Тому що вийти у дорослий світ і почати свою справу – досить складно. Але якщо  підтримує колектив, поруч стоять у друзі, а за спиною стоять ментори, є все ж таки є поле, куди збувати продукцію, то це є значно легше», – зауважила начальниця управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук.

Проєкт реалізували в межах ініціативи «Інтеграція дітей ВПО у місцеві громади Чернівецької області шляхом створення соціального шкільного підприємництва у школах». Проєкт впроваджує ГО «Фонд «Фонд “Буковина інноваційна”» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у селі Стара Жадова на Буковині провели інтеграційний захід «Кухня порозуміння», під час якого внутрішні переселенці та місцеві обмінювались традиціями своїх регіонів. Проєкт реалізовує громадська організація «Фонд «Буковина інноваційна»

Читайте також:

З Чернівців до Польщі поїздом: «Укрзалізниця» вдруге запускає маршрут до Рави-Руської
З Чернівців до Рави-Руської курсуватиме поїзд. Після пересадки на кордоні пасажири зможуть дістатися до Варшави. Про це пише С4 з посиланням на «Укрзалізницю» у Telegram. Відомо, що на марш...
Перший сніг на Буковині: до ліквідації наслідків негоди залучили майже 40 спеціальних машин
У ніч на 21 листопада у Чернівецькій області випав перший сніг. Ліквідовували наслідки негоди на дорогах області до ранку 52 робітники й 39 спецмашин. Про це повідомили у службі відновлення та роз...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано