В Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні

Пошук
UA EN

В Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні

Поділись новиною:

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Цього дня вшановують громадян, які загинули під час Революції Гідності в боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, і європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави.

Про це пише С4 із посиланням на Українському інституті національної пам’яті.

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість людей — 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом «Вдячні за свободу!».

До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти і віку. Серед них громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, — 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні — три жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.

Смерть першого з Героїв Небесної Сотні, Павла Мазуренка, настала 22 грудня 2013 року внаслідок тілесних ушкоджень, завданих невідомими особами, які були одягнені у форму спецпризначенців. Останній із лав Героїв, Віктор Орленко, помер 3 червня 2015 року через ускладнення після вогнепального поранення, отриманого під час штурму Майдану силовиками 18 лютого 2014 року.

Герої Небесної Сотні з Буковини

Фото: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності
  • Олександр Щербанюк, родом із села Котелеве Чернівецької області, загинув 20 лютого 2014 року від кульового поранення в груди, отриманого біля «Жовтневого палацу» під час подій на вулиці Інститутській. Буковинцю було 46 років.
Фото: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності
  • Василь Аксенин — уродженець села Литячі Тернопільської області. Жив, навчався та працював у Чернівцях. 20 лютого 2014 року так само став учасником подій на вулиці Інститутській. Біля «Жовтневого палацу» отримав важке вогнепальне поранення, йому було пробито черевну порожнину та пошкоджено тазостегнову кістку. Загинув чоловік 12 березня 2014 року в клініці в Польщі. Василеві Аксенину було 52 роки.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

Судмедексперта з Буковини підозрюють у допомозі військовозобов’язаному в ухиленні від мобілізації за 6 тис. євро
У Чернівецькій області правоохоронці викрили судмедексперта, який, імовірно, за гроші намагався допомогти військовозобов’язаному чоловіку ухилитися від мобілізації. Буковинцю повідомили про підозру. ...
Школи і садочки Чернівецької області переводять на дистанційне навчання через зростання кількості хворих
З 22 лютого заклади загальної середньої, дошкільної і позашкільної освіти переводять на дистанційне навчання. Рішення ухвалили у зв’язку зі зростання захворюваності на ГРВІ. Про це повідомив начал...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано