У п’яти громадах Буковини планують перетворити дитячі будинки на сімейні осередки: як це працюватиме
У п’яти громадах Буковини планують перетворити дитячі будинки на сімейні осередки: як це працюватиме
Швидкі новини
У п’яти громадах Буковини планують перетворити дитячі будинки на сімейні осередки: як це працюватиме
Буковина є одним із десяти регіонів України, які отримують підтримку в реалізації реформи системи догляду та підтримки дітей. Так, у п’яти громадах області планують переформатувати дитячі будинки на будинки сімейного типу.
Як розвивають сімейні форми виховання та яку допомогу отримає Чернівецька область — дізнавалися журналісти С4.
З вересня 2024 року на території Чернівецької області запрацював пілотний проєкт реформи системи догляду та підтримки дітей на Буковині.
«В цьому пілотному проєкті наразі залучені п’ять територіальних громад: Хотинська, Сторожинецька, Новоселицька, Чернівецька та Великокучурівська громади. (Проєкт діє — ред.) для того, щоб убезпечити дітей від вилучення із сімей і потрапляння в інституції та сімей, які виховують дітей з особливими потребами», — каже координаторка проєкту «Фасилітація деінституціалізації в Чернівецькій області МБО “СОС Дитячі містечка Україна”» Ярослава Куштан.
У цих громадах впровадять мінімальний пакет соціальних послуг.
«Їх є дев’ять затверджених — це ті, які розглядаються як універсальний мінімальний пакет, що може перекрити потребу кожної родини, де вона є», — додає Ярослава Куштан.
Буковина є одним із десяти регіонів України, які отримують підтримку в реалізації реформи системи догляду та підтримки дітей.
«Це стосується трансформації інтернатного закладу, де перебувають діти зі складними комплексними порушеннями та інвалідністю, і в принципі інші інституційні заклади, у яких перебувають діти. Ми готові і працюємо над тим, щоб створювати для них як спеціалізовані прийомні родини, так і сімейні домівки», — говорить голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова.
За безоплатним номером гарячої лінії можна отримати консультацію від фахівців Служби в справах дітей щодо всіх аспектів усиновлення, сімейних форм виховання та патронату.
«Ми запускаємо гарячу лінію, на якій будуть підтримувати сім’ї, які зацікавлені в створенні альтернативних форм сімейного виховання та усиновлення. Особливо в часи повномасштабного вторгнення, ця програма є на часі. Наша колективна відповідальність — це забезпечити найкращі умови для дітей», — зазначає голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами