У лікарнях Чернівецької області з 6 січня запрацювали всі експертні команди, які замінили МСЕК
У лікарнях Чернівецької області з 6 січня запрацювали всі експертні команди, які замінили МСЕК
Швидкі новини
У лікарнях Чернівецької області з 6 січня запрацювали всі експертні команди, які замінили МСЕК
З 6 січня у закладах охорони здоров’я Чернівецької області розпочали роботу експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи.
Про це повідомили у Чернівецькій обласній військовій адміністрації, пише С4.
За даними ОВА, загалом на Буковині працюють 62 експертні команди у 14 закладах охорони здоров’я.
Тепер мешканням області, щоб встановити статус інвалідності, потрібно пройти значно менше процесів та бюрократичних процедур. Понад те, всі етапи для оцінювання фіксуються в електронній системі, що передбачає унеможливлення корупційних зловживань.
Насамперед буковинцям потрібно звернутися до лікаря, який оцінює стан здоров’я, проводить необхідні обстеження та, за потреби, формує направлення на оцінювання.
Далі необхідно підготувати документи, а саме:
Наступним кроком стане вибір форми проведення оцінювання. Її обирають залежно від потреб людини та стану з урахуванням низки критеріїв: очно, заочно, дистанційно (з використанням засобів телемедицини) або виїзною командою.
Опісля лікар вносить дані пацієнта до електронної системи та допомагає обрати заклад для оцінювання експертною командою, формує електронне направлення. Документи на якісне оформлення перевіряє адміністратор закладу, після чого система автоматично визначає дату і час оцінювання.
Фінальним етапом стає оцінювання експертною командою. Члени експертної команди розглядають справу. У разі встановлення або підтвердження інвалідності людина отримує рішення та рекомендації, які є частиною індивідуальної програми реабілітації. У разі потреби експертна команда може направити пацієнта на додаткове медичне обстеження. Така можливість дозволяється лише один раз, щоб не затягувати прийняття рішення. Розгляд справи експертною командою повинен тривати не більше 30 днів.
Рішення можна оскаржити через лікаря або подати скаргу безпосередньо до Центру оцінювання функціонального стану особи.
В ОВА додають, що всі документи (довідки, акти, висновки, індивідуальні програми реабілітації), які були видані МСЕК до 31 грудня 2024 року, залишаються чинними та є підставами для отримання визначених законодавством гарантій, пільг, виплат, допомоги, відстрочок тощо.
Нагадаємо, ліквідація застарілої системи медико-соціальної експертизи остаточно відбулася 1 січня. На їх заміну прийшли експертні команди, які проводитимуть оцінювання за новим підходом – в електронній системі, яке враховує реальні потреби людини.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами