У Чернівцях запрацював третій молодіжний простір «Резиденція молоді»
У Чернівцях запрацював третій молодіжний простір «Резиденція молоді»
Швидкі новини
У Чернівцях запрацював третій молодіжний простір «Резиденція молоді»
У Садгірському районі Чернівців відкрили третій молодіжний простір «Резиденція молоді». Там планують проводити мовні курси, літературні вечори, майстер-класи з танців, тренінги, лекції, виставки та інші заходи. Також «Резиденція молоді» стане місцем для коворкінгу, настільних ігор, перегляду фільмів чи просто відпочинку.
Про це повідомляє С4.
На створення центру знадобилось майже 4 місяці. Його облаштували у двох кабінетах в будівлі на вулиці Підкови, 2. У кабінеті проводитимуть індивідуальні заняття з психологом, а у залі – групові тренінги, майстер-класи, заходи з неформальної освіти.
«Перед тим, як створювати молодіжний центр, ми провели опитування серед сотні людей: школярів, молоді і ВПО. За підсумками опитування ми зрозуміли, що люди хочуть більше подій. Як не дивно, вони хотіли багато кіноподій. Ми будемо це реалізовувати. Хочуть музичні заходи, хоча тут є музична школа, щоб це не була формальна освіта. Багато говорили про спорт», – розповіла директорка КУ «Молодіжний центр Чернівців “Резиденція молоді”» Світлана Олексійчук.
Нині у центрі вже працює одна людина. До офіційного відкриття 28 листопада, резиденція працювала кілька місяців. За цей час провели 11 заходів та залучили майже сотню молодих людей. Залучились підтримкою місцевих центрів та прихистків для ВПО, людей з інвалідністю, шкіл та гуртків.
Приміщення надала міськрада, а ремонт здійснили за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні.
«Навіть після 2014 року ми підтримували молодіжні центри в прифронтових районах на сході. А після 2022 року ми почали підтримувати молодіжні центри у Львові, навіть в Ужгороді, і один є тут. Я вважаю, що це дуже важливі місця для молоді, які були змушені покинути свої громади, друзів, школи. Коли вони потрапляють у нове місце, де раніше ніколи не були, такі центри стають простором, де вони можуть зустріти інших, відчути себе бажаними, займатися музикою чи мистецтвом, вивчати мови. Це частина психологічного відновлення, зміцнення підтримки, що допомагає залишатися в Україні, сприяти її відновленню та розвитку», – зазначила представниця Агентства ООН у справах біженців в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.
Нагадаємо, це вже третій офіс у Чернівцях, який займається неформальною освітою молоді. Перший з’явився на вулиці Головна, 41, а другий – на проспекті Незалежності.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами