У Чернівцях відкрили літній хімічний табір для талановитих школярів з усієї України
У Чернівцях відкрили літній хімічний табір для талановитих школярів з усієї України
Швидкі новини
У Чернівцях відкрили літній хімічний табір для талановитих школярів з усієї України
На межі науки і мрії — у Чернівцях стартував літній хімічний табір для школярів з усієї України. Протягом п’яти днів учні працюють не за партами, а в справжніх лабораторіях — із формулами, реактивами й натхненням.
Про це повідомляє С4.
У таборі зібралися 45 школярів, переважно призери всеукраїнських олімпіад. Заняття проходять на базі кафедри хімії ЧНУ ім. Юрія Федьковича. Програму розподілили за класами: молодші учні синтезують речовини та вивчають кислоти й луги, старші — працюють з органічними сполуками та опановують складніші експерименти.
«Мені дуже подобається колектив, люди-однодумці, які завжди мене підтримують. Тут цікаві і люди, і викладачі, які добре розуміють, про що говорять. За ці 10 днів можна набратись великого досвіду», — розповідає Андрій Юсипович зі Львівщини, який відвідує табір не вперше.
А от Діана Петровська — учасниця вперше. «Віднедавна я вирішила серйозно займатись хімією, полюбила цей предмет, і вирішила, що також хочу в табір. Я вже остаточно вирішила, що хочу щільно пов’язати своє життя з хімією», — зізнається вона.
Відбір учасників проводили за результатами олімпіади з хімії в Ужгороді. «Бажаючих дуже багато, тому взяли не лише призерів, а й тих, хто отримав дипломи», — каже професор Петро Фочук.
Практичну частину ведуть досвідчені викладачі. «Мета цього практикуму — загальне засвоєння навичок: фільтрування, титрування, зважування, вимірювання з хімапаратів», — пояснює доцент КНУ ім. Тараса Шевченка Олександр Ляпунов.
Проєкт — частина ініціативи «Центр розвитку експериментальних навичок учнів». Раніше вчителі хімії проходили подібні тренінги, а зараз настав час передати досвід учням.
«Раніше ці речі робились на волонтерських засадах, а зараз нам вдалося отримати фінансування. Проєкт підтримала Київська школа економіки. Ми забезпечили учням проживання, лабораторії, харчування», — розповідає Ігор Мосін із ГО “Фонд Буковина інноваційна”.
Партнер проєкту — KSE Foundation в межах ініціативи Da Vinci Ukraine. Але головна цінність — у молоді, яка прагне не просто вчити, а досліджувати. Тут формується нове покоління українських науковців.
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами