У Чернівцях відкрили літній хімічний табір для талановитих школярів з усієї України

Пошук
UA EN

У Чернівцях відкрили літній хімічний табір для талановитих школярів з усієї України

Поділись новиною:

На межі науки і мрії — у Чернівцях стартував літній хімічний табір для школярів з усієї України. Протягом п’яти днів учні працюють не за партами, а в справжніх лабораторіях — із формулами, реактивами й натхненням.

Про це повідомляє С4.

У таборі зібралися 45 школярів, переважно призери всеукраїнських олімпіад. Заняття проходять на базі кафедри хімії ЧНУ ім. Юрія Федьковича. Програму розподілили за класами: молодші учні синтезують речовини та вивчають кислоти й луги, старші — працюють з органічними сполуками та опановують складніші експерименти.

«Мені дуже подобається колектив, люди-однодумці, які завжди мене підтримують. Тут цікаві і люди, і викладачі, які добре розуміють, про що говорять. За ці 10 днів можна набратись великого досвіду», — розповідає Андрій Юсипович зі Львівщини, який відвідує табір не вперше.

А от Діана Петровська — учасниця вперше. «Віднедавна я вирішила серйозно займатись хімією, полюбила цей предмет, і вирішила, що також хочу в табір. Я вже остаточно вирішила, що хочу щільно пов’язати своє життя з хімією», — зізнається вона.

Відбір учасників проводили за результатами олімпіади з хімії в Ужгороді. «Бажаючих дуже багато, тому взяли не лише призерів, а й тих, хто отримав дипломи», — каже професор Петро Фочук.

Практичну частину ведуть досвідчені викладачі. «Мета цього практикуму — загальне засвоєння навичок: фільтрування, титрування, зважування, вимірювання з хімапаратів», — пояснює доцент КНУ ім. Тараса Шевченка Олександр Ляпунов.

Проєкт — частина ініціативи «Центр розвитку експериментальних навичок учнів». Раніше вчителі хімії проходили подібні тренінги, а зараз настав час передати досвід учням.

«Раніше ці речі робились на волонтерських засадах, а зараз нам вдалося отримати фінансування. Проєкт підтримала Київська школа економіки. Ми забезпечили учням проживання, лабораторії, харчування», — розповідає Ігор Мосін із ГО “Фонд Буковина інноваційна”.

Партнер проєкту — KSE Foundation в межах ініціативи Da Vinci Ukraine. Але головна цінність — у молоді, яка прагне не просто вчити, а досліджувати. Тут формується нове покоління українських науковців.

Читайте також:

У міській раді розповіли про важливу процедуру, необхідну для отримання компенсації за збитки під час атаки
Для того, щоб отримати компенсацію за пошкоджене під час російської атаки приміщення, необхідно спершу зафіксувати ці збитки. Цим займається спеціальна комісія. Відповідне роз’яснення надали у деп...
Війна
13.07
16:12
Наслідки російської атаки по Чернівцях (фото)
Розтрощені шибки, пошкоджені будинки, нежитлові приміщення, автівки, гаражі та магазини — такими є наслідки російської атаки по Чернівцях. Станом на зараз підтверджена загибель двох людей: 26-річн...
Війна
12.07
17:05
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано