У «Чернівціобленерго» розповіли, скільки можуть тривати відключення світла в області в разі блекаутів узимку

Пошук
UA EN

У «Чернівціобленерго» розповіли, скільки можуть тривати відключення світла в області в разі блекаутів узимку

Поділись новиною:

16 годин без світла на добу — це один із найгірших сценаріїв для Буковини під час імовірного блекауту взимку — прогнозують у «Чернівціобленерго».

Про це повідомив говорить голова правління АТ «Чернівціобленерго» Олександр Ніверчук, передають репортери С4.

Чи буде на Буковині відключення світла залежатиме від обстрілів енергосистеми сусідніх областей та роботи працівників «Укренерго», але буковинські енергетики проходять тренування в разі можливого блекауту.

«Відключення залежать від температурного режиму. Представники «Укренерго» зараз кажуть, що в нас проблем немає, але якщо температура понизиться до -10 градусів, то тоді залежно від того, що кожен із нас може відключити, ми всі отримуватимемо якусь частину електроенергії. За -10 градусів можливе відключення орієнтовно чотирьох черг із шести. Це виходить 16 годин відсутності електроенергії — це найскладніший сценарій, який розглядається», — говорить Олександр Ніверчук.

Також у «Чернівціобленерго» активно готуються до зими. Реалізували дві інвестиційні програми — це реконструкція підстанції біля кордону та п’яти високовольтних опор. До 15 листопада мають відремонтувати одну лінію електропередач.

«У Чернівцях ми замінили одне джерело живлення. Це дало можливість встановити за ремонтною програмою 95 трансформаторів із переведенням мережі живлення із шести кВт на десять кВт — для Буковини це майже прорив, тому що такого раніше ніхто не робив», — додає Олександр Ніверчук.

Також у Чернівецькій області активно впроваджують альтернативні джерела електроенергії, які забезпечують роботу критичної інфраструктури, соціальних об’єктів і розвантажують енергосистему.

«Сьогодні ми маємо понад 17 енергогенерувальний сонячних станцій, які нині генерують понад 82 мегават, що дає нам достатньо стійку ситуацію, що стосується автономності. Також ми забезпечили спільно з містом встановлення автономних когенераційних установок для забезпечення теплом і електроенергією мешканців Чернівців», — розповів начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.

Окрім цього, на Буковини визначили 17 місць, де встановлюватимуть сонячні генератори. Нині Чернівецька ОВА веде перемовини з підприємцями щодо Встановлення сонячних батарей. Як зазначив Руслан Запаранюк в області в 1348 будинках встановлені сонячні електростанції. Це дає можливість споживати лише 80% електроенергії. З 2022 року на Буковині діє програма підтримки бізнесу для переходу на автономні джерела енергії.

«Програма передбачає компенсацію до 30% закупівлі незалежного електрообладнання: енергетичних сонячних установок, батарей і все, що потрібно для повноцінної роботи таких систем. У 2023 році за такою програмою підприємствам і підприємцям, які активно впровадили такі системи енергонезалежності, компенсовано понад 900 тисяч гривень. У 2024-му компенсація становить понад 200 тисяч гривень», — каже начальник Чернівецької ОВА.

Нагадаємо, у Чернівцях на великій котельні запрацювала перша когенераційна установка, яку місту передало USAID.

Слідкуйте за нами у Telegram

Читайте також:

У «МіськШЕПі» розповіли про підготовку до зими: чим забезпечене підприємство
У Чернівцях комунальники активно готуються до зими. Комунальне підприємство «МіськШЕП» уже забезпечене необхідним запасом протибуксівних матеріалів. Про це пише С4 із посиланням на пресслужбу Черн...
На вежі Чернівецької ратуші вже 20 років лунає «Марічка»
На верхівці вежі Чернівецької ратуші 11 листопада 2004 року вперше пролунала пісня буковинців Михайла Ткача й Степана Сабадаша «Марічка». Відтоді щодня опівдні сурмач у народному гуцульському костюмі...
Зараз грає:

Замовлення реклами

просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами

Заявку успішно надіслано