Тепловий і сонячний удар: рятувальники пояснили, як розпізнати і допомогти потерпілому
Тепловий і сонячний удар: рятувальники пояснили, як розпізнати і допомогти потерпілому
Швидкі новини
Тепловий і сонячний удар: рятувальники пояснили, як розпізнати і допомогти потерпілому
Спекотна погода і висока температура у приміщенні можуть бути небезпечними для людини. Фахівці ДСНС розповіли, як убезпечити себе, розрізнити, і допомогти людині при темповому і сонячному ударі.
Про це повідомляє С4 з посиланням на пресслужбу Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області.
Тепловий удар — найбільш відома реакція організму на надлишок тепла, окрім того, через порушення теплопродукції розвиваються теплове виснаження та теплові судоми. Тепловий удар можливий при збігу негативних для організму зовнішніх і внутрішніх факторів.
Для теплового удару притаманні такі зовнішні і внутрішні фактори, як:
Основними симптомами теплового удару є гаряча, суха, бліда шкіра; припинення потовиділення; втрата свідомості; у дітей – блювота і понос.
Фахівці пояснюють, що найважливіші заходи запобігання теплового удару — уникати зневоднення та енергійних фізичних навантажень у спекотну, вологу погоду.
Також рятувальники рекомендують приймати сонячні ванни до 11-ї години ранку та після 17-ї години; обмежити перебування на сонці, особливо осіб літнього віку, «гіпертоніків», та дітей; гуляти з малюками у затінку та уникати їх надмірного укутування та постійно підтримувати водний баланс.
«Небажано вживати холодне пиво, так як воно збільшує навантаження на серце. Взагалі протипоказано вживання міцніших алкогольних напоїв у спеку», – йдеться у повідомленні.
Сонячний удар – вид теплового удару, який можливий тільки у разі потрапляння прямих сонячних променів на голову людини.
«Обидва стани – тепловий і сонячний удари – не можуть виникнути раптово. Завжди їм передують слабкість, нудота, блювота, підвищення температури, головний біль та запаморочення, загальне нездужання і почервоніння обличчя», – зауважують надзвичайники.
При тепловому та сонячному ударах може спостерігатися короткочасна втрата свідомості, утруднене дихання, галюцинації і дезорієнтація.
У ДСНС наголосили, що і при сонячному і при тепловому ударі необхідно обов’язково звернутися до лікаря.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що фахівці Головного управління ДСНС у Чернівецькій області розповіли, як запобігти отруєнню грибами.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами