Смертельна «хвороба подряпин»: що таке правець та як вберегтися від недуги
Смертельна «хвороба подряпин»: що таке правець та як вберегтися від недуги
Швидкі новини
Смертельна «хвороба подряпин»: що таке правець та як вберегтися від недуги
З 2022 року в Україні зафіксували 21 випадок захворювання на правець, з них п’ять випадків — це діти. Правець вважають небезпечною інфекційною хворобою, оскільки ризики смерті при зараженні, навіть з отриманням медичної допомоги, можуть сягати 80%.
Про це пише С4 з посиланням на Центр громадського здоров’я МОЗ України.
Правець — небезпечна інфекційна хвороба, яка вражає нервову систему і призводить до сильних болючих м’язових спазмів (судом). Збудник правця (бактерія Clostridium tetani) потрапляє в організм людини з ґрунту та екскрементів тварин через:
Водночас від людини до людини правець не передається.
На 3–21 день після інфікування правцем можуть з’явитися такі симптоми:
Медики зауважують, що обробка рани антисептиками не вбиває цієї бактерії. Натомість за появи перших симптомів правця варто негайно звертатися до лікаря, адже можливі ускладнення, як пневмонія, емболія легеневої артерії (закупорка легеневої артерії згустком крові).
Вказується, що найефективніший метод профілактики правця — щеплення вакциною, яка діє одночасно проти трьох інфекційних хвороб: кашлюку, дифтерії, правця. Вона є безоплатною. Щоб отримати її, потрібно звернутися до сімейного лікаря, педіатра чи терапевта.
Дітей починають вакцинувати проти правця ще у грудному віці: перші три дози вакцини АКДП вводять у 2, 4 і 6 місяців життя. У 18 місяців проводиться перша ревакцинація. Наступні ревакцинації здійснюються в 6 і 16 років (а далі — щодесять років).
Дітям і дорослим, які пропустили щеплення, сімейний лікар визначить індивідуальний графік безоплатної вакцинації.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Чернівецька область замовила додаткові вакцини проти COVID-19.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами