Що робити, якщо вжалила комаха та для кого укуси можуть бути небезпечними
Що робити, якщо вжалила комаха та для кого укуси можуть бути небезпечними
Швидкі новини
Що робити, якщо вжалила комаха та для кого укуси можуть бути небезпечними
Для людини укуси комах безпечні, проте загрозу вони можуть становити для тих, хто має алергію. Якщо вчасно не надати першу медичну допомогу, або мати антигістамінні препарати під рукою, можуть статися навіть летальні випадки.
Що робити у разі укусу комахи та як надати першу допомогу, розповіла журналістам С4 лікарка-алерголог ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Наталія Каспрук.
Найбільше укусів комах зазвичай фіксують у липні та серпні. Першою допомогою в таких випадках можуть стати спеціальні препарати.
«Якщо це невеликий біль, знуд – то це незначний укус. Було б добре жало витягнути. Можна прийняти антигістамінні засоби. Можна застосовувати мазь з гормоном глюкокостироїдом – він блокує реакцію», – рекомендує лікарка-алерголог.
Якщо потрібних ліків під рукою немає, місце укусу також можна протерти сухою содою. Лікарі кажуть, що не завжди по укусу можна визначити, яка комаха вжалила, тому радять звертатися до медичного закладу.
«Улітку потрібно максимально закривати відкриті ділянки тіла одягом, в’єтнамки таким людям носити не варто – велика ймовірність наступити. Не носити яскравий одяг, бо це приваблює комах, не користуватись парфумованими засобами. Не їсти на вулиці. Якщо оса вкусила десь ділянку рота – це дуже важкі реакції. Також важкі реакції дають укуси в шию та обличчя», – додає Наталія Каспрук.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на Буковині у вересні розкидають вакцини-приманки проти сказу для тварин.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами