Президент Зеленський у парламенті представив План перемоги: що він передбачає
Президент Зеленський у парламенті представив План перемоги: що він передбачає
Швидкі новини
Президент Зеленський у парламенті представив План перемоги: що він передбачає
Президент України Володимир Зеленський 16 жовтня виступив у Верховній Раді й представив народним депутатам та суспільству План перемоги, реалізація якого примусить Росію бути на Саміті миру та бути готовою закінчити війну.
Про це пише С4 з посиланням на сайт президента України.
За словами глави держави, більшість пунктів Плану розраховані детально в часі, і, якщо почати рухатися з цією ідеєю саме зараз, то може вдатися завершити війну не пізніше ніж наступного року.
План складається з п’яти пунктів і трьох таємних додатків.
Перший пункт – запрошення в НАТО. За словами Зеленського, той факт, що Україна не є членом НАТО, спокушало Росію посягати на нашу безпеку, тож запрошення може стати фундаментальним для миру.
Другий пункт – оборона. Йдеться як про захист українських населених пунктів засобами ППО, посилення позицій на окупованих Росією територіях, розширення операцій із застосуванням вітчизняних ракет і дронів, зняття партнерами обмежень на застосування далекобійної зброї тощо.
Третій пункт – стримування. «Україна пропонує розмістити на своїй землі комплексний неядерний стратегічний пакет стримування, який буде достатнім для захисту України від будь-якої воєнної загрози з боку Росії та який звузить, максимально звузить варіативність дій Росії до таких перспектив: або приєднатись до чесного дипломатичного процесу для справедливого завершення війни, або гарантовано втратити можливість продовжити агресивну війну внаслідок застосування Україною наданого пакету стримування згідно з визначеними військовими цілями Росії», – йдеться у промові президента.
Пункт четвертий – стратегічний економічний потенціал. Це посилення України у глобальній конкуренції завдяки природним ресурсам, і зокрема критично важливим металам, таких як уран, титан, літій, графіт та інші.
Пункт п’ятий – післявоєнний. Він передбачає заміщення окремих військових контингентів збройних сил Сполучених Штатів Америки, які дислоковані у Європі, українськими підрозділами.
Слідкуйте за нами у Telegram
Читайте також:
просто заповніть всі поля нижче і ми зв’яжемось з вами